Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi a különbség a természetes....

Mi a különbség a természetes. Napfény. és. A. tükör. által. Visszavert. Napfény. Között?

Figyelt kérdés
2013. aug. 7. 12:34
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Én ugy látom két jelentős különbség van. Az egyik a polarizáltság a másik a nagyobb szétszortság.

De azt hinném a nap is valamennyire szétszorja a fényt és a légkör is. s ez alapján lehetne csinálni olyan tükröt ami kisebb mértékben szorja szét a fényt mint a nap vagy a légkör ergó a visszavert fény szétszortsága megegyezne a visszaveretlen fényével. Vagy tévedek?

2013. aug. 8. 08:46
 12/20 anonim ***** válasza:
Másik különbség az, hogy a tükörről visszaverődött fényben nagyon kevés az infravörös sugárzás, mert az üveg kevésbé átlátszó az infravörös tartományban.
2013. aug. 10. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
ez kb. hány százalék vesztesség lehet?
2013. aug. 10. 07:46
 14/20 lacatka válasza:
Mi a különbség a természetes. Napfény. és. A. tükör. által. Visszavert. Napfény. Között? Ez a kérdés azt hiszem önmagát válaszolja meg ,mert a tükörből visszavert fény csak a töredékét adja vissza a napból jövő sugárzásnak ill,hozzá jön még egy csomó visszaverődés! Lényeg a lényeg Pl egy ablak mögött nem lehet lebarnulni ,a tükör csak fotonokat veri vissza ,vagy akár sokszorozza ,de semmi köze a napsugárzáshoz!
2013. aug. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 lacatka válasza:
A veszteség szerintem 80% felett van
2013. aug. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 Wadmalac ***** válasza:
#12: Na erről majdnem írtam én is, de aztán elgondolkodtam, mert az üvegen valóban nem jut át az infravörös fény nagy része, de nem tudom, hogy elnyelődik, vagy visszaverődik. Ha elnyelődik, akkor elvész a visszavert fényből, de ha csak visszaverődik, akkor hozzáadódik a többi fényhez a "visszaúton".
2013. aug. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
továbbá az is kérdés mi van fémtükrök esetében ahol nincs üveg...
2013. aug. 12. 12:40
 18/20 Wadmalac ***** válasza:
50%

A fémtükörrel nincs baj, ott szépen visszaverődik minden (persze van elnyelés, de jóval kevesebb, mint egy üveg+fémréteg kombónál). A polarizálás viszont ott is megvan.

Van még egy érdekes dolog, vannak olyan sugárzások, pl. röntgensugárzás, gammasugárzás, amelyek a fémtükörnek nem a felületén, hanem x mély térközben verődnek vissza. Éppen ezért ilyen célra megfelelő vastagságú tükröket kell használni.

Ilyen lenne pl. az antianyag-hajtású fotonűrhajó fókuszáló tükre (ha majd egyszer meg tudjuk építeni).

2013. aug. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
tehát ha nem elég vastag a tükör akkor több a vesztesség? csak ép nem elnyelés hanem áteresztés miatt?
2013. aug. 12. 15:46
 20/20 anonim ***** válasza:
Ennyi féltudásút! Mióta polarizálja a fényt az egyszerű fémtükör?
2022. márc. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!