Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Az igaz hogy ha egy 100...

Az igaz hogy ha egy 100 forintost rákötünk egy madzagra és bedobjuk az autómatába és visszahúzzuk a százast kiadja a terméket?

Figyelt kérdés
Sikerült már valakinek?Hogyan kell rákötni?

2013. aug. 21. 14:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nekem is elmesélhetné valaki :D
2013. aug. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
93%

Nem, legalábbis az újabb fajta (kb. 1990 óta gyártott) automatáknál már nem. Ezekben ugyanis már van egy biztonsági közbetét, ami a visszahúzandó érmét elfordítja 90 fokkal, így az fennakad a bedobónyílás túlsó végén. Nem hülyék az automatagyártók és -üzemeltetők sem :)


Egyébként lepukkant mélyvidéki kocsmákban még mindig lehet néha találni olyan csocsóasztalt, biliárdasztalt vagy hasonló szerkezetet, ahol ez még működhet.

2013. aug. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Régen állítólag működött, az új gépeknél már nem valószínű.
2013. aug. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Régen talán működött egyes dolgokkal, pl utcai telefonnal, de ma már nem. Igazából a lukas kétfilléres volt az egyetlen olyan érme, amire konkrétan kötelet lehetett kötni (bár ráragasztani más érmére is lehet), de mesélik még 2, 10 és 20 forintossal is, ami egyértelműen mutatja, hogy urban legendről van szó.


A 100-as esetén konkrétan sosem működött, mert ezeket a két fémből készült érméket a gördülésük és az elektromos jellemzőik alapján észleli a gép, amihez szabadon kell tudniuk gurulni. (Sőt, ma már a többi érmét is ez alapján észleli.)

2013. aug. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

"Igazából a lukas kétfilléres volt az egyetlen olyan érme, amire konkrétan kötelet lehetett kötni (bár ráragasztani más érmére is lehet), de mesélik még 2, 10 és 20 forintossal is, ami egyértelműen mutatja, hogy urban legendről van szó. "


Szerinted mennyi időbe telik lukat fúrni egy 20-asba? :) Én anno egy egyforintost (az új rézből készültet, azt a picikét) egy vékony rozsdás csavarhúzóval kifúrtam, kábé fél óra alatt, törióra közben. Kellett a nyakláncomra medálnak.

2013. aug. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
A nagyon régi készülékek méret és súly alapján határozták meg a beléjük dobott érmét. Ha átlyukasztod, akkor esetleg annyira csökken a súlya, hogy nem működik. Ennek ellenére el tudom képzelni, hogy voltak átfúrt érmével működő készülékek. Nagyon régen.
2013. aug. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Nem, de hallottam olyat, hogy a régi kilátókon a pénzbedobós távcsöveket a meg lehet piszkálni óraszíjjal.
2013. aug. 22. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Wadmalac ***** válasza:
Ez a visszakapom a százasomat dolog ma már csak a tecsós bevásárlókocsikon működik. Sőt ott legális is. Még az is, ha 13-as alátétet használsz százas helyett. :)
2013. aug. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
A baj ott kezdődik, hogy bármit adsz hozzá (ragasztás), vagy veszel el (fúrás) az érme tömegéből, már nem fogadja el az automata mérlegelője.
2013. aug. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:

És ha hozzáadok is meg elveszek is ?

mondjuk ráragasztom a madzagot aztán kicsikarok belőle egy kis anyagot?

2013. aug. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!