Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mivel lehet a láng szinezni?

Mivel lehet a láng szinezni?

Figyelt kérdés
Hogy lehet és mikkel lehet és mien színűre szinezni a lángot?
2009. okt. 30. 19:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ragyogó vörös színt a Stroncium-Nitrát, valamint a Kálium-Perklorát éghető anyagokat tartalmazó keveréke hozza létre. Zöld színt a Bárium-Klorid(507-532 nanométer)égése hoz létre. A kék, bíbor és a lila szín előállítása nehéz, mert pontosan be kell tartani az összetevők arányát és szemcseméretét. Kék fényt Réz-Oxiddal és Réz-Kloriddal lehet előállítani.
2009. okt. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
62%
Előzőnek:Szerinted tudja,hogy mi az a stroncium meg bárium?Még egy kérdőmondatot se tud megfogalmazni."mien" kémiai tudással rendelkezhet?Hol szerzi be ezeket az anyagokat(Én is megvenném,ha tudnám hol kell)?
2009. okt. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
1. vagyok. szerintem nem lehet csak úgy megvenni. kémia órán a tanár be tudja mutatni, de otthon nem ajánlatos ilyesmivel kísérletezgetni.
2009. okt. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Na tessék


[link]


Talán ezek könnyebben beszerezhetők. Aztán nem a balesetin kikötni!

2009. okt. 31. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Cinkkel zöldet lehet előállítani azt kihagytad.
2009. nov. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

szerintem te nagyon nem akarsz lángot festeni ha ezeket végigolvasod, és be is akarod szerezni ezeket.festésére használható anyagok laboratóriumi kísérletekhez:

lítium: bíborvörös,nátrium: sárga,narancssárga,kálium:fakóibolya,kalcium:téglavörös,bárium: sárgászöld,réz:zöld,ólom: kék. de ehez is 3jotanács:

1. A megfelelő hatóanyag keverék az adott hőmérséklet eléréséhez és tartásához

2 a megfelelő összetételű hatóanyag hogy az égése során keletkező ionok fénye ne legyen túlsúlyban a kívánt színnel szemben

3 a színezéshez használt fém más anyagokkal való kombinációja a szín mélyítéséhez és intenzitásának növeléséhez

ezek nélkül nemtudod.+bulsen égő kell. ha ezeket átnézed, logikus h nem akarsz elekzedeni pyrozni.ez egy nehéz hobby.

2010. febr. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!