Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi a különbség a bázisvektor...

Mi a különbség a bázisvektor és az eredő bázisvektor között?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy a bázisvektor jele: r , az eredőé meg "re", de nem igazán értem, hogy mi a különbség köztük. Valaki el tudná magyarázni, vagy tudna linkelni egy képet, ahol mindkettő fent van egy koordináta-rendszerben?
2013. szept. 7. 19:27
 1/1 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen koordináta rendszerben vagyunk, ha feltételezünk egy Descartes-féle háromdimenziós ortonormált bázist (ez a sima három "irányú" koordinátarendszer), akkor a bázisvektorok az i, j és k vektorok lesznek, melyek a koordináta tengelyeken egységnyi hosszúságúak és pozitív irányba mutatnak. Bázisvektorhoz nem árt tudni, mi az a bázis, de ehhez kellenének minimális lineáris algebrába tartozó fogalmak, nem tudom mennyire akarunk bele menni, ha érdekel jelezd és elmondom. Lényegnél maradva a bázisvektorok ebben az esetben a három egységvektor. Ha vektorok eredőjéről beszélünk, akkor azok összegéről beszélünk úgy mond, tehát össze kell adni a három vektor. Ebben az esetben, ez egy minden tengellyel 45 fokos szöget bezáró egység nagyságú vektor lesz. Gondolom tudod hogy kell összeadnia vektorokat, ha nem, akkor jelezd és segítek.


Egyébként nem halottam még olyat, hogy eredő bázisvektor, de ez így logikus.

2013. szept. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!