Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Milyen magas kémény kell...

Milyen magas kémény kell ahhoz, hogy felfelé szálljon a kiáramló füst, és ne menjen le a két ház közé?

Figyelt kérdés

2013. szept. 12. 10:44
 1/5 Wadmalac ***** válasza:
2013. szept. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm! De ez mikori, és hol olvasható?

Ebből én mindenhol azt olvastam, hogy az elsődleges szempont az, hogy ne árassza el az embereket füst, pernye, vagy parázs, és a kémény magassága minimumban van megszabva.


Viszont kéményes kérdéseknél itt is olyanokat írnak, hogy nem kell tenni ellene. Állítólag szabályos akkor is, ha oda füstöl, és nemhogy nem köteleznek, hanem nem is engedélyeznek magasabbat.


A leírásból pedig nekem egyértelműen az jön le, hogy lehet akár minimum méretű is, HA nem áll fenn az emberek füstölése.

2013. szept. 13. 04:49
 3/5 Wadmalac ***** válasza:

Ha a szabályok be vannak tartva, nem vagy támadható.

A szabályozás nem akadályozza meg, hogy bizonyos speciális viszonyok közt rossz helyre mehet a füst.

Tavasszal, ősszel pl. vannak olyan időjárási helyzetek, amikor minden füst lenyomódik utcaszintre, nem lehet ellene tenni.

2013. szept. 13. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Akkor mit szabályoz? Mi számít bizonyos speciális esetnek, és milyen gyakoriságtól nem számít annak?
2013. szept. 13. 08:30
 5/5 anonim válasza:
kb. 2-300 méter
2013. szept. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!