Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi a legkisebb fagyáspontú és...

Mi a legkisebb fagyáspontú és a legnagyobb forráspontú anyag?

Figyelt kérdés
Nem úgy értem, hogy 1 anyag, hanem a legkisebb olvadáspontú valamint a legnagyobb forráspontú.
2013. szept. 19. 08:07
 1/4 anonim ***** válasza:

A legmagasabb forrásponttal az elemek közül valószínűleg a wolfram rendelkezik: forráspontja 5500 fok C. Lehetséges, hogy létezik ennél magasabb forrásponttal rendelkező vegyület, de nem tartom valószínűnek, hogy ennél lényegesen magasabb lenne a forráspontja (max. egy-két ezer fokkal több, de még ez sem biztos).

A legalacsonyabb olvadásponttal pedig a hélium, amelynek normál nyomáson gyakorlatilag nincs is olvadáspontja, vagyis nincs szilárd halmazállapota.

2013. szept. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az angol wikipédia szerint a volfrámnak 5555°C, a réniumnak viszont 5596°C.


Ott van még a tantál-hafnium-karbid, ami esetleg szóba jöhet, annak az olvadáspontja 4215°C, de a forráspontjára nem találtam adatot.


Ha találgatnom kéne, valószínűleg az nem annyival magasabb (esetleg semmivel), mint amivel az ötvözőinél magasabb az olvadásponta. Bár ezt egy anyagnérnök tudná megmondani.

2013. szept. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Wadmalac ***** válasza:

"tantál-hafnium-karbid, ami esetleg szóba jöhet, annak az olvadáspontja 4215°C, de a forráspontjára nem találtam adatot."

Gondolom mert a forráspontnál alacsonyabb hőmérsékleten elbomlik.

2013. szept. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A legkisebb a hélium ez egyenlőre kétségtelen a maga kevesebb mint 1 kelvinével, de a legmagasabbra új anyaggal neveznék a volfrám karbiddal, ami kereken 6000 fokon hajlandó csak légneművé válni normál nyomáson.


[link]

2013. szept. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!