Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha versenyeztetnénk egy...

Ha versenyeztetnénk egy átlagos embert, meg 1 autót, ami szintén átlagosnak mondható, akkor a rajt után hány méterig vezetne az ember?

Figyelt kérdés
2013. szept. 21. 19:28
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Az indulás pillanatáról gyorsulás adatokat találni mind az emberről mind egy autóról elég nehézkes. (Az átlagos autót átlagos ember vezeti, így a reakció idő lehet ugyanaz.)


Emberekről profi sprinterek esetén lehet számolgatni a 10 méteres részidőkből:

[link]


Amúgy tartok tőle, hogy az autó már túltesz az emberen, tehát semennyit se vezetne az ember. Egy átlagos ember mondjuk 2 LE teljesítményt tud leadni azaz 35 kg-jára jut egy 1 LE. Egy átlagos autó legnagyobb teljesítménye mondjuk 100 LE, ennek felét adja le indulásnál, és 1,5 tonnásnak véve ez 30 kg-onként egy lovacska. És itt szerintem az embert fölé, az autót alá becsültem.


Érdekes kérdés, egyszer meg kéne mérni, hogy mi a valóság. Amit fent írtam az csak egy gyenge spekuláció. Lehet, hogy van itt olyan, aki jobbat tud mondani, mint én. (Bár magunk közt szólva kevés az ilyen… Ezt vegyétek provokációnak, aztán majd jól belétek kötök! :D)

2013. szept. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!