Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Meddig bírja egy átlagos...

Meddig bírja egy átlagos ember alvás nélkül? Meddig bírja egy átlagos ember folyadék nélkül? Meddig bírja egy átlagos ember élelem nélkül?

Figyelt kérdés

( én úgy tudom élelem nélkül kb: 21 nap)

De halottam olyat is aki, 15 nap nem evés nélkül lett éhes és így bírta 42 napig, ami duplája) szerintetek ez a szervezettől is függ?

(Halottam egy férfiról aki sok húst evett és két hétig meg vonta magától a tápanyagot és 2 liter vére vhogy a szervezetéből távozott, ez hogyan lehet nem értem? )

Nem akarom ki próbálni csak érdekel :) :) És kíváncsi vagyok , ezekre.


2013. jan. 31. 19:57
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Aki kövér, az étel nélkül sokkal tovább bírja, mint a soványak.
2013. jan. 31. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 poet1 ***** válasza:
Alvás nélkül 10 nap max. Ivás nélkül kb 3. Evés nélkül átlag három hét
2013. jan. 31. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Milyen átlagemberre gondolsz? Átlag magyarra, vagy átlag indiaira? Mert nem mindegy.
2013. jan. 31. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 GLadislaus ***** válasza:
100%
Étel nélkül néhány hétig, víz nélkül néhány napig, levegő nélkül néhány percig.
2013. jan. 31. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Átlag emberre gondoltam ::) Mert mi a különbség egy magyarral vagy egy átlag indiaival... Átlagnál az átlag magassámt átlag testsúlyt értetettem de köszi a válaszokat.
2013. jan. 31. 20:52
 6/9 anonim ***** válasza:
49%

Poet1, kíváncsi lennék, mit szólnál 4 nap nemalvás után (persze ha nem használsz speedet, kokaint, alkoholt vagy hasonló szereket). Alvás nélkül 5-7 nap a max, de átlag ember 3-5 napnál nem bírja tovább, megőrül ha nem hagyják aludni.


Evés nélkül 2-3 hét, a szórás nagyobb, de az sem igaz, hogy a kövér emberek sokkal tovább bírják. Ez erősen szervezetfüggő, hiszen a szervezetnek nem csak az elraktározott zsírra van szüksége ahhoz, hogy táplálni tudja önmagát. Az izmokat, a vért ugyanúgy elkezdi lebontani a szervezet tápanyagbevitel hiányában, mint a zsírt. Ráadásul a kövérek általában sokat esznek, így sokkal nagyobb stressz a szervezetük számára a tápanyagmegvonás, mint az éhezéshez szokottak számára.


Víz nélkül 2-4 napig bírja az ember, ez klímától, környezettől is nagyon függ. A Szahara közepén ha egy teljes napig bírod víz nélkül, akkor már nagy májer vagy, két nap már valószínűleg orvosi eset, amiről tanulmányok tömkelegét írnák a tudósok.


Levegő nélkül még a legedzettebb mélybúvár sem bírja tovább 5 percnél, de az átlagember 1-1.5, de legfeljebb 2-2.5 perc után már kómába esik. Rákészülve, oxigénnel telítve a véredet és nagy levegő után is ez legfeljebb fél perccel tolható ki.

2013. jan. 31. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is 10 napról tudok.
2013. febr. 1. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 poet1 ***** válasza:
100%
Ennyi!
2013. febr. 1. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Angliában végeztek "élelem nélküli" tudományos kísérleteket legutóbb:

[link]


46....73 nap

2013. febr. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!