Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ismeretlen hatványkitevőt...

Ismeretlen hatványkitevőt hogyan számolunk ki? Milyen azonosság kell esetleg hozzá?

Figyelt kérdés

A feladat: Egy pohár kihűlő tea pillanatnyi hőmérsékletét közelítőleg a következő összefüggés adja: T(t)=90 x 10^-0,038, ahol t az eltelt idő percben kifejezve, T pedig a hőmérséklet. A T 24,2. Kérdés, hogy hány perc alatt hűlik ki ennyire.


A megoldás 15 perc, de sehogy sem tudom kiszámolni :(


2013. szept. 27. 20:48
 1/6 anonim ***** válasza:

ha a hatványkitevő az ismeretlen akkor a logaritmust és annak azonosságait kell hozzá ismerni.

De itt hol az ismeretlen? a 10^x -en?

2013. szept. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Első: a "t" az ismeretlen, csak annak 15 perc a megoldása de nem tudja hogy kell odáig eljutni. Én is logaritmusra voksolok, de most nem tudom hogyan tovább. Kérdező,te hofy próbálkoztál eddig?
2013. szept. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
a nagy T helyére kell írni hogy 24,2 de hiányzik az "x"
2013. szept. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ezt a feladatot kérdezed? Ezt a megoldást megérted?

[link]

2013. szept. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#4 vagyok.

Hasonló feladatokat és megoldásokat itt is érdemes keresni:

[link]

"Logaritmikus függvény" sorában.

2013. szept. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez egy függvény , ami az időhöz rendeli hozzá az aktuális hőmérsékletet ( A hőmérséklet az idő függvényében)


Úgy képzeld el , mint pl. f(x) = X^2+2


Az f(x) helyére be kell írni , hogy 24,2 , és innentől kezdve egy sima egyismeretlenes egyenlet x-re nézve.


Ha meg oldod , akkor tulajdonképpen visszakeresed , hogy az f(x) -hez melyik x tartozik az adott helyen , olyan mintha mondjuk zérushelyet keresnél.


( Ilyen feladatoknál jön elő , hogy matek órán általában

semmire sem mondanak gyakorlati példát , ezért hiszik sokan azt , hogy semmi értelme , pedig látható , hogy igenis értelmes dolgokról van szó , amit gyakorlatban is használunk)


20f

2013. szept. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!