Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan tudnek 2 liter vizet...

Hogyan tudnek 2 liter vizet megfagyasztani par perc alatt?!

Figyelt kérdés
Van valami modszer? A sokkolo fagyaszto allitolag nem fagyasztja meg,bar sajnos nincs lehetosegem kiprobalni.
2013. okt. 4. 17:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
52%
Folyékony nitrogént önts rá.. Lehet meghalsz de megfagy..
2013. okt. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Több tálcán vékony rétegben - max. 2-3 mm - egy nagy fagyasztó szekrényben/kamrában.

Vagy gyors párolgású, hőelvonó anyaggal - esetleg.

2013. okt. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
Folyékony nitrogént önts rá!
2013. okt. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én is a nitrogénre szavazok!
2013. okt. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Száraz jéggel.
2013. okt. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Makoscsiga ***** válasza:

Szerintem a folyékony nitrogén nem jó: nagyon hatékonytalanul adja át a hőt. A nitrogén csepp a víz felületén fog ugrálni, és a víz felületén fog egy egyre vastagodó réteget befagyasztani. Ez a fagyott réteg azután remekül fogja szigetelni a további hőcserét.


Az a lényeg, hogy a felületet kell növelni. Én ezért először egy nagyfelületű, bordázott fémtárgyat hűtenék le folyékony nitrogénnel. Majd az így -192 fokra hűtött fémet belemártanám a vízbe, ami szinte azonnal megfagy. Több liter víz akár.

2013. okt. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Lődd ki a világűrbe, vagy a folyékony nitrogénes verziót javaslom én is.
2013. okt. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Makoscsiga ***** válasza:
Hagy kérdezzem meg, hogy akik a folyékony nitrogént javasolták, valaha személyesen dolgoztak-e folyékony nitrogénnel?
2013. okt. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Milyen kezdeti feltételekkel kell dolgoznod? Mert mondanám, hogy hűtsd le kb 0,1°C-ra a víztömeget, aztán egy jó fagyasztóládában ez percek alatt megfagy. Vagy mondanám, hogy helyezd nagy nyomás alá, hűtsd be 0°C alá, majd engedd ki a nyomást! Akár egy másodperc alatt megfagyhat. De ha életszerű megoldás érdekel, én szárazjég darát nyomnék bele, ami pillanatok alatt lehűtí. Majd amikor kezd darabos lenni, betenném egy jó hideg fagyasztóba.
2013. okt. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Vagy szárazjég (esetleg folyékony nitrogén) és egy jó turmixgép kell. Pillanatok alatt kész a jégdara.
2013. okt. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!