Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Kávé/teafőzőm 65-70 perc...

Kávé/teafőzőm 65-70 perc alatt készíti el az egy liter teát. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
Szeptemberben vettem, használtan (diák vagyok, külföldön tanulok, ezért spórolnék), s kb januárig gond nélkül működött, átlagos idő alatt főtt le a tea, mostanra viszont már tragikus a helyzet. Azt hallottam, vízköves lehet. Menthetetlen? vagy fel lehet oldani valamivel a vízkövet?

2013. febr. 18. 12:16
 1/8 anonim ***** válasza:
54%
Ecetet bele (20%-ost) felforralod, azt kiszedi a vízkövet. Aztán párszor sima vizet forralsz benne, hogy kimossa az ecetet.
2013. febr. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Önts bele ecetet és hagyd 1-2 óra hosszát állni - szépen, gond nélkül leoldja a vízkövet.
2013. febr. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!


akkor csak ez a vízkő-dolog lehet a probléma, ugye?

2013. febr. 18. 12:24
 4/8 anonim ***** válasza:
24%
Nem tanultál kémiát? Vagy 20%-os ecettel vagy 40%-os citromsavoldattal ki kell vízkövezni!24 óra alatt oldódik fel a vízkő.
2013. febr. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%
Egyálltalán nem biztos hogy csak a vízkő lehet mert a fűtőszál is el lehet öregedve az ellenállása megnőtt és a teljesítménye lecsökkenhet.Wattmérővel meg kellene mérni.
2013. febr. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Több probléma lehet, de nagy valószínűséggel vízkő. Főzz át rajta néhány kör ecetes vizet, aztán sima vizet öblítés gyanánt, és ha utána sem oké, akkor keresd csak tovább az okot.
2013. febr. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ecetet nem ajánlom, utána sokára mosod ki belőle! Használj citromsavat, azt ha nem siekrül teljesen kimosnod, akkor nem kell citrom a teádba :) :D
2013. febr. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Rendben, kipróbálom ecettel.

Ja és, 4.: a továbbtanulásomat nem a kémia irányában terveztem, így nem fektettem rá nagy hangsúlyt. s valószínűleg azért kérdeztem itt meg, mert nem tudom a választ. mindenesetre nagyszerű lehet neked,aki tanult kémiát!


Mindenki másnak köszönöm a gyors és frappáns válaszokat ;)

2013. febr. 18. 13:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!