Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hol tanuljak, ha robotokkal...

Hol tanuljak, ha robotokkal szeretnék foglalkozni?

Figyelt kérdés
Lassan 17 éves leszek, így egyre fontosabb a pályaválasztás. Fizikából és matekból jó vagyok, élvezem is mindkettőt. Legszívesebben valami robotokkal kapcsolatos munkát szeretnék végezni, ahhoz hasonlót, amit a Boston Dynamics csinál (persze nem olyan komoly szinten, az egyelőre elég elérhetetlennek tűnik). A kérdésem az lenne, hogy melyik egyetemen és milyen szakon lenne érdemes tanulnom, hogy elérjem a céljaimat? A legjobb az lenne, ha az egyetemen valami gyakorlati feladatot is végezhetnénk, és nem csak az elméletet tanulnánk. Valakinek van ötlete, esetleg tapasztalata ilyesmivel kapcsolatban?

2013. okt. 9. 17:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Mérnök infó. Mindegy hogy hol.
2013. okt. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 EagleHUN ***** válasza:
Informatikus, automatizálási szakirány.
2013. okt. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Vree ***** válasza:

Melyik részével szeretnél foglalkozni? Szoftver? Villamosmérnöki? Dizájn?


Szerintem ne vegyél semmit elérhetetlennek, menj nézd meg először is hogy pl a Boston Dynamicsnál milyen karrierek és melyikre milyen elvárások vannak

[link]

és találd ki hogy ezek közül melyik typusú munka tetszik és miket várnak el hozzá. Aztán már csak ki kell választani az iskolákat amik azt a képesítést megadják.


Angol tudás nyilván kell külföldi céges munkához, magyar viszonylatban meg az itteni lehetőségek korlátoznak...Nem ismerem ezt a területet és az itthoni helyzetét, de mindenképpen ki kellene derítened hogy mik a lehetőségeid itt.


Nemtom mondjuk ők tudnak e neked tanácsot adni

[link]


Nyugodtn legyél "pofátlan", leendő munkaadóknak írhatsz akkor is ha csak most kezded a sulit, sokan olyanok hogy válaszolnak, talán még érdekled is őket mint lehetséges leendő munkaerő. Muszáj most informálódnod, mert egyetem végzése közben rájönni hogy hogy is kellett volna választani sokkal problémásbb.

2013. okt. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A szoftveres része nem annyira érdekel, infóból nem vagyok olyan jó. Inkább a robotok tervezése, megépítése érdekelne. Vagy eleve az hogy valami újat kitaláljak. Nézegettem a honlapjukat is, hogy milyen embereket keresnek. Sokféle képzettség kell meg tapasztalat szakterületen, de nem tűnik annyira lehetetlennek. Írtam nekik e-mailt, hogy ők mit javasolnak, mit tanuljak. Egyelőre nem válaszoltak.
2013. okt. 9. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!