Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Lehetségesnek tartjátok-e a...

Lehetségesnek tartjátok-e a Mars benépesítését a következő képpen? És hosszútávon miért ne értné meg?

Figyelt kérdés
Ha az van, hogy a Marson valah víz folyt, akor miért ne tehetnénk a Marsra rengeteg mennyiségű vizet. Például a megfelelő időben ki lehetne robbantani a Titán nevű holdból jeget, ami egy jégbolygó. Ha jól tudom a Szaturnuszé vagy a Jupiteré. A hatalmas jégtömbök lepottyannának a Marsra, egy részük megolvadna, aztán pedig a földről küldhetnénk a Marsra olyan mikroorganizmusokat, amik a víz segítségével a CO2-ben gazdag légkörből oxigéndús légkört hoznának létre, ezzel megteremtve egy barátságosabb légkört, ahol talán már egyszerűbb növények is meg tudnának élni, hiszen a víz már adott. Vajon élővé lehet tenni egy olyan bolygót mint a Mars, hasonló megoldásokkal?
2009. nov. 13. 15:59
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Terraformálásra gondolsz?

Lehetséges, de nem is kell hozzá a Titánt robbantgatni. Van épp elég víz a Marson is.

Plusz a Földről is vihetünk.

De a terraformálásnak van egy nagy hátránya. Mire a Mars élhetővé válik, addigra legalább ezer, de inkább három ezer év eltelik.

2009. nov. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
90%

Szerinted mennyi idö telne el mire akárcsak "egyszerübb " növények megtudnának ott élni?


Meg azt olvastam hogy ott átlagosan -23 fok van , egyenlitoknél +10 , éjszaka pedig -70 fok körül . Szerintem ilyen hömérsékleti változásokat nem sok növény élne túl , lehet semmilyen se.


Szerintem most valahogy arra törekednek a NASA-nal , hogy minél hamarabb embert juttassonak oda, régebben olvastam hogy 2035 körül már " ürturistákat " akarnak oda vinni... aztánhogymilesz abból , lehet lesz 2135 is.

2009. nov. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem lenne légköre, akkor a Földön is ilyen hőmérséklet lenne, úgyhogy ez nem indok.

Csak légkört kéne "építeni" a Marsra megfelelő gázösszetételben és akkor lehetséges. Csak ehhez nagyon sok idő kell. Akár több ezer év.

2009. nov. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
87%

Jah meg nem irtam , mert logikusnak tűnt, de lehet úgy gondolkoznak hogy azért nem érné is meg hosszútávon ( ha az egyáltalán lehetséges ) mert az tényleg nagyon hosszú táv lenne, és lehet hogy mondjuk 50-100 év múlva tényleg kitalálnak valami egyszerűbbet és nem kell arra várni több ezer évet, hogy ember lakjon a marson.


Btw , ha most nem 2009 lenne hanem 2099 és modanák hogy holnap lehet menni a Marsra lakni , mert megvettem ott egy házat :D 200.0000.00000.000. Dollárért akkor simán mennék tök poén lehet :D


Mekkora jó lenne ha a föld alatt valami kegytlen lények lennének :D


Jah amúgy meg azt is olvastam vagyis hallottam, bár már nem emlekszem tökéletesen , hogy lehet hogy nem is a Mars lesz az elsö égitest ahova az ember leteszi a lábát a Hold!? után , hanem egy távolabbi bolygó , vagy Hold. Mintha valami ilyet hallottam volna .

2009. nov. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
43%

2057: Megjelenik az atommeghajtású űrrakéta.

rá tíz évre letelepednek egy ujonnan felfedezett naprendszer egyik bolygójára.De nem valoszínúű hogy eljutunk idájig mivel az ember csak többet akar a harmadik vh. hamarosan kitör és gondoljatok bel az atomkorban europa teljesen lakhatattlanná válik stb.az emberek zsúfolodni fognak terjesztkednek a fertőzések elsösorban börrák...2029: végre úgy látszik sikerül megoldani a fúziós reaktor létrehozását, megjelenik a Földön a tiszta energia.

2009. nov. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
61%
Tehát az embernek múszáj lesz kiutat találni és ez a mars lesz!
2009. nov. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Miért is?

A Mars kb. fele akkora mint a Föld.

Napjainkban már a Föld is túlterhelt. Akkor a Marson mégis hogy lennénk el?


Úgy értem, csak a Marson

2009. nov. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Szerintem se kellene a jeget fuvaroztatni egyik égitestről a másikra.Ha nem is lennének elég a marsi jégsapkák,akk csak hidrogén és oxigén kellene,amiből már könnyű előállítani desztillált vizet.

meg ki tudja milyen vegyületek lehetnek még abban a jégben...

Am sztem előbb utónbb szükség lesz más bolygók/holdak benépesítésére.

2009. nov. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Itt nagyon sok pontatlanság van:

Először is, a Titánon nem nagyon van víz jelenlegi tudásunk szerint. Hatalmas szénhidrogén tavak vannak a felszínén, amik pl metánból, etánból állhatnak. Ez ugye nem nagyon iható.


Amire talán gondolhattál az pl az Enceladus. Ez a Szaturnusz egyik holdja és valóban nagy mennyiségű vizet tartalmaz, valószínüleg folyékonyat is. Itt pl olvashatsz erről egy mostani vizsgálat alkalmából:

[link]


Viszont gondolj abba bele, hogy csak a Földről egy kilónyi anyagot az űrbe juttatni több millió forintba kerül (kb 10-20 ezer dollár/kg). Hogy akarnál több ezer tonnányi jeget juttatni egy másik holdról (ami mellesleg roppant messze van) a Marsra?

Ez a jelenlegi technikánkkal egyelőre lehetetlen.


Aztán, valaki írta, hogy olvasszuk fel a marsi jégsapkákat, és igyuk azt. Viszont a Mars jégsapkái főleg szilárd CO2-ből állnak tehát megintcsak nem víz a nagy része. Meg lehet nézni a szintén nemrég nyilvánosságra hozott képeken ahol a Phoenix Mars szonda van szárazjégbe fagyva.

pl itt: [link]



Amin most gondolkodnak az az, hogy a Holdon telepítsenek inkább bázisokat, de mivel a NASA költségvetése eléggé vissza lett vágva, így nem sok az esély rá, hogy a közeljövőben ez megvalósuljon.

2009. nov. 14. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Na szóval! Először is!

A Marsnak nagyon rikta a légköre, ezért a megfelelő nyomás miatt nincs rajta folyékony víz, nem lehet! Valaha volt sűrű légköre, valószínüleg hasonló minta a földé! De! Mivel a Mars magja kihült és megszünt a mágneses mezeje, nem volt mi eltéritse a napszelet ami gyakorlatilag szépen lassan "elfújta" a légkört és ezért halt ki a bolygó! mert ugye bizonyiték van arra hogy valaha folyók és óceánok voltak a bolygón! Szóval először is valamilyen módon egy másgneses mezőt kellene létrehozni! De a növények pusztán a rádióaktivitásban is elpuszulnának el ami a világűrből átjut! De szépen lassan meglehetne ezt oldani úgy ahogy leírtátok!

2009. nov. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!