Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Lehetségesnek tartjátok-e a...

Lehetségesnek tartjátok-e a Mars benépesítését a következő képpen? És hosszútávon miért ne értné meg?

Figyelt kérdés
Ha az van, hogy a Marson valah víz folyt, akor miért ne tehetnénk a Marsra rengeteg mennyiségű vizet. Például a megfelelő időben ki lehetne robbantani a Titán nevű holdból jeget, ami egy jégbolygó. Ha jól tudom a Szaturnuszé vagy a Jupiteré. A hatalmas jégtömbök lepottyannának a Marsra, egy részük megolvadna, aztán pedig a földről küldhetnénk a Marsra olyan mikroorganizmusokat, amik a víz segítségével a CO2-ben gazdag légkörből oxigéndús légkört hoznának létre, ezzel megteremtve egy barátságosabb légkört, ahol talán már egyszerűbb növények is meg tudnának élni, hiszen a víz már adott. Vajon élővé lehet tenni egy olyan bolygót mint a Mars, hasonló megoldásokkal?
2009. nov. 13. 15:59
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Szerintem amíg egy ilyen banki válság világválsághoz vezet, meg amíg a h1n1 ekkora hatalmas problémát jelent mintha kolera vagy pestis vagy nem tudom én mi lenne lenne, addig hagyjuk az ilyen ötleteket..


Szerény véleményem ha ilyen formában halad tovább a világ ahogy most szerintem 20 év múlva mindenki visszamászik a fára...

2009. nov. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

tegnap 16:26



Még a holdon sem jártak azóta az első holdraszállás óta!


Semmi sem fog itt változni 2035 re sem!!

Ugyanigy válság lesz, vagy visszatér a sötét középkor!!

Az ember egy idióta!!!!

2009. nov. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
0%

Igyunk...


Hogy legyen hugyunk!!

2009. nov. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

"Még a holdon sem jártak azóta az első holdraszállás óta! "


Aha, csak még ötször... Kicsit olvass utána a dolgoknak, mielőtt bejelented, hogy mindenki nem normális.


Összesen 6 sikeres holdraszállás történt (Apollo 11, 12, 14, 15, 16, 17) mindegyik 2-2 embert jutattott a Holdra, az összesen 12 emver aki ott járt.

2009. nov. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

"A hatalmas jégtömbök lepottyannának a Marsra, egy részük megolvadna"


Megolvadna, aztán elpárologna a ritka légkörben, aztán a rengeteg vízgőz ugyanúgy elszökne az űrbe, mint annak idején.


"Vajon élővé lehet tenni egy olyan bolygót mint a Mars, hasonló megoldásokkal?"


Pár millió év alatt talán. Akkor sem biztos, hogy az általunk beindított folyamatok a kívánt hatással járnának.


A másik kérdés, hogy hogyan céloznád be a Marsot a jégtömbökkel? Elég nehéz lenne ilyen pontosan robbantani.


Másik kérdés, hogy a Titán összes vize elég lenne -e a Marsra?

2009. nov. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

tegnap 22:08



Nade az akkro volt, az utóbbi 15 évben nagy hallgatás vana holdról.


Valamiért nem érdekel senkit, plusz még fúrásokat sem végeztek pedig bármi lehet a holdkéreg alatt, akár még nemes ércek is..

2009. nov. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

"akár még nemes ércek is"


Igen, akár tömör arany is lehetne a Hold felszíne alatt, de azt kitermelni és visszahozni kb tízszer többe kerülne, mint itt megvenni az első ékszeresnél.


A tudományos érdeklődésen kívül nincs miért a Holdra mennünk jelenleg. Ami vizsgálatok jelenleg folynak, azt pedig mind gépek végzik, egy ember alkalmatlan rá.

2009. nov. 16. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
A holdról kapcsolatban! Van ám rajta olyan anyag ami rendkívül sokat érhet az emberiségnek és az oroszok körében már gyanusan nagy a halgatás! Szinte biztos hogy akarnak embereket küldeni a holdra, de anyit sem beszélnek róla mint azok a nemzetek akik kevésbé tehetik meg, a Kínaiak meg készülödnek a holdra szállásra! Az anyag ami miatt megérheti a dolog az a Hélium 3, mostanábban ment, de lehet még megy a mozikban egy film ami erről szól, de én már 7-8 éve hallottam erről! A H3-as sokszorosan több energiát tárol magábban egy adott tömegben mint az uránium! És sok van belőle oda fent! Szerintem szinte kétségtelen, kivéve persze ha valami nagy baj történik még elötte az emberiséggel, a gazdasággal, hogy 50 éven belül már működő H3 bányáink lesznek a Holdon! És ez egy új korszak lesz az emberiségnek, nem hiszem hogy az Oroszok a Kínaiak és az Amerikaik között javulni fognak a viszonyok így akkorra a űrhadi technológia drámai fejlődésben fog kezdeni és ha egy háború kitörne ez lesz az első alkalom ahol egy háború nem csak itt a földön, hanem az űrben és a holdon is fog játszódni!
2009. nov. 16. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Egy NASA tudóstól hallottam,hogy a mai számításokkal kb.

6000 év. De ne felejtsük el ,hogy valamikor el kell kezdeni hogy a végére érjünk.

2009. nov. 19. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Kedves 11-15 18:36-as!

A Hold kérgét, ami a teljes térfogatának java részét teszi ki 100%-ban bazalt alkotja, amiből a Földön is van elég. A beljsejében van egy kis olvadt szilikátokból ááló asztenoszféra és esetleg egy elhanyagolható méretű vasmag.

Nemesfém egy szál se.

Mellesleg ha lenne is, a mai technológiával még annyira sem lenne gazdaságos kibányászni, mint a mecseki kőolajat

2009. nov. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!