Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Lehetségesnek tartjátok, hogy...

Lehetségesnek tartjátok, hogy más bolygón nem alakult értelmes életforma?

Figyelt kérdés
Megszámlálhatatlan sok naprendszer, galaxis, bolygó van az univerzumban. Szerintem csak önámítás azt gondolni, hogy csak és kizárólag a mi bolygónkon alakulhatott ki olyan életforma, ami eléri legalább az emberek értelmi szintjét.
2011. aug. 10. 20:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
63%

semmilyen, sem fizikai, sem biológai törvény nem tiltja annak a lehetőségét, hogy élet, akár értelmes élet is kialakuljon a világegyetmeben máshol is- ezt senki nem vitatja.

az már egy másik kérdés, hogy eddig még semmilyen nyomát nem találtuk.

ennek alapvetően három oka lehet:

- nem alakult ki, egyedül vagyunk az univerzumban

- kialakult, de a civilizációjuk vagy nem technikai, vagy az alkalmazott technika terén nálunk lényegesen alacsonyabb szinten állnak

- kialakult, magas szintű is, de tőlünk olyan távolságban élnek, hogy nem vagyunk képesek érzékelni a jelenlétüket

2011. aug. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Előzöhöz: mindaz lehetséges, amit ír és adalék:

A Föld 6.5millárd éves, de max. 150éve tudunk életjelet adni kifelé..

Érdekesség, hogyan, mit? Rádiójeleket, pontok és vonalak kombinációját 181 jelből álló sorozatban. Miért annyi? 11*17, két primszám szorzata, csak kétféle oldalú tégla rakható ki, az egyik a helyes, mert egy emberalakot ábrázol..

Időben is igen kicsi a találkozás/észlelhetőség valószínűsége..

2011. aug. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
60%

igen, ahogy az előttem szóló mondta, létezhet az időtényező is. (így már négyféle lehetséges eset van :)

- nem elég, hogy értelmes és technikai legyen az a másik civilizáció. az észleléshez az is szükséges, hogy a két civilizáció léte időben egybeessen egymással.

2011. aug. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
76%

Hát ja, lehet, hogy 1 milliárd éve volt 30 civilizáció, 2 milliárd év múlva megint kialakul 50, de pont most egy sincs. Mert hát az Univerzum életében csak egy villanás vagyunk.


"eléri legalább az emberek értelmi szintjét"

Ez egy emberi megközelítés, létezhet akár olyan értelmes élet is, hogy észre sem vennénk egymást, annyira különböznénk. Akár "értelmesebbek" is lehetnek nálunk, de csak "elsétálnánk" egymás mellett. :)

2011. aug. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:

nem tudom olyan szakszerűen kifejteni mint a kedves előttem szólók, de én biztos vagyok benne h valahol létezik még élet. olyan sok bolygó van, olyan nagy a világegyetem...


bár nem tudom h jó lenne-e a találkozás... mert ha fejlettek akkor mi jól besz.pjuk, ha meg fejletlenek, akkor mi végeznénk ki őket percek alatt...xD

2011. aug. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Pingi88 válasza:

Mindenki írt az időről... Ez igaz, de ott a másik a távolság! A kisugárzott jelek (ha jól tudom csak közel) fénysebességgel haladnak!

Ez ugye azt jelenti, hogy közel 300 ezer m/s-ami soknak tűnik, de a galaxisok közti távolság sok fényév! És persze pontosan útba kell esnie! Nagyon kicsi az esély, hogy célba talál valamelyik!

Ki merem jelenti, hogy létezik élet a miénken kívül, ahogy írták is a rengeteg galaxis, naprendszer és bolygó miatt! A nagy számok törvénye! Ha találkoznánk is velük ami minden bizonnyal úgy lehetséges, hogy ide jönnek (mivel mi nem tudunk oda menni) akkor... én nem hiszek az emberekben, nem bízom bennük ilyen téren, valószínű, hogy az lenne amit Hollywood is megálmodott! Mi fegyver fogunk rájuk és ha egyszer nagyon-nagyon messziről képesek, hogy eljöjjenek ide akkor szerintem egy sóhatás nekik, hogy ne legyen többé problémánk! Vagy fordítva ahogy az előttem szóló is gondolja!:)

Létezik élet a Földön kívül is, de azt már nem hiszem el, hogy piramisokat építettek, vagy teheneket és embereket rabolnak és az USA-nak vagy az oroszoknak van:) Bár ez is olyan dolog, hogy, "nincs bizonyíték, hogy NEM létezik tehát lehetséges, hogy van"! Ezt a tvben hallottam ugyan ebben a témában:)

Erről hosszasan lehetne beszélgetni!

2011. aug. 11. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Az értelmes életforma kialakulása nem törvényszerűség, és a valószínűségét becsülni se tudjuk. Lehet, hogy ha az egész Univerzumot végigjátszanánk a nagy bummtól napjainkig, akkor 100 esetből csak 1-szer alakulna ki egyáltalán értelmes élet.


Mindez nem önámítás. Szerintem álságos dolog azt mondani, hogy aki szerint valószínűtlen az értelmes élet odakint, az biztos egy önmagától elszállt önámító. Persze ha a világegyetemben a bolygók azáma végtelen volna, akkor bármilyen kis valószínűségű esemény is végtelenszer fordulna elő egyidejűleg, tehát végtelen sok civilizáció lenne, ezek közül végtelen sok lenne pont olyan mint amienk, és végtelen sok lenne minden egyéb kicsi és nagy variációból. De ezt tudjuk, hogy nincs így. Innentől kezdve kezd érdekessé válni az a kérdés, hogy mekkora az esélye az értelmes életnek, és pontosan mekkora az univerzum. A mi értelmes életünk kialakulása az Univerzum szöletése után 13-14 milliárd évvel történt meg, és hát az is lehetséges, hogy mi voltunk az elsők, és egyszerűen még nem alakult ki máshol (egyáltalán nincs olyan törvényszerűség, hogy egy bolygónak hány éves korára kell kitermelnie a maga értelmes lényeit). De az is lehet hogy volt már civiláció, vagy hogy van is valahol máshol.


Szerintem nagyon naiv dolog azt képzelni, hogy pusztán az Univerzum mérete indokolja az intelligens lények létezését, és lenézni meg beképzeltnek vélni azokat, akik ebben kételkednek, vagy számításokat kérnek.


(A saját privát véleményem az, hogy én jobban szeretnék úgy találkozni velük, hogy mi megyünk hozzájuk, nem pedig ők ide.)

2011. aug. 11. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Kedves 04:12, teljesen igazad van, csak nem értem, ez mire volt válasz. :D Nem állítja a kérdező sem, hogy biztosan van más civilizáció, csak azt kérdezi, hogy lehet-e, kizárható-e, hogy van. És szerintem nem zárható ki, az esélye nullától különböző, de természetesen nem 1.
2011. aug. 11. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 dellfil ***** válasza:
52%

Na végre!

Valaki, aki meg merte fogalmazni itt azt, ami már régóta "piszkálja" sok tudós "csőrét" is. Nevezetesen a silentium universi rejtélye.

Kedves 04:12-kor posztoló!

Teljes mértékben egyetértek veled! Az, hogy a világegyetem hatalmas nagy, még nem biztosíték arra, hogy "nyüzsög" benne az emberi értelemmel összehasonlítható pszihozoikum. Azaz olyan lények sokasága, "akik" hozzánk "hasonlóképpen állnak" a világhoz. "Akik" ("amik"!) az őket körülvévő és őket alkotó anyagi valóságot hasonlóképpen felfogva, használva, egyfajta "civilizációs" erőfeszítéseket tesznek. Leegyszerűsítve: technikai eszközöket létrehozó társadalmat hoznak létre.

Egy jó válasz lehetőség a feltett kérdésre:

[link]

Szerintem érdemes elolvasni, és megfontolni. :)


dellfil

2011. aug. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Lehetséges minden. De nem valószínű. Ahogy fentebb írta valaki, az értelemnek számtalan formája elképzelhető. A tudat megjelenhet egy gázködben is, és nem fogunk tudni vele kommunikálni, mert teljesen más a világértelmezésünk. Ha konkrét biológiai jellegű életre gondolunk, akkor viszont nem tudjuk, mennyi az esélye, nagyon sok a bolygó, de nagyon kevés a hozzánkéhoz hasonló.
2011. aug. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!