Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A Mézga Aladár Különös Kalandj...

A Mézga Aladár Különös Kalandjai szerintetek is nagyon jól, valóságosan mutat be sok űrfizikával kapcsolatos dolgot, űrhajóvezérlést gyerekeknek?

Figyelt kérdés
Most néztem a Mézga Család részeit neten, és le a kalappal. Bemutatja pl. a kormányzófúvókák működését, amik a valóságban is az űrhajókat forgatják vagy lassabb mozdulatokra gyorsítják pl. dokkolásnál, a fedélzeti számítógépet stb. Ahogy látom az amerikai Apollo program parancsnoki modulján alapozták Aladár űrhajóját.

2013. dec. 1. 14:46
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja és a relativitás effektusaira is kitér 1-2 részben.
2013. dec. 1. 14:46
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Fantázia, itt-ott akadnak benne valós elemek.
2013. dec. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Rövid válasz: nem. Még a starwars is valósághűbb, mint a mézga.
2013. dec. 2. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
52%
Én pl a fizika szakdolgozatomra úgy készültem, hogy előtte megnéztem az összes mézga-család részt :DD
2020. aug. 9. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Pombe ***** válasza:

@3


Lehet, de az biztos, hogy a kissé már felnőttebb gyerekednek a Mézga Család jeleneteiből több olyat tudnál kihalászni, amire mondhatnád, hogy az viszont igaz, hogy még a tudomány szerint is... stbstb.


A Csillagok Háborújában alig van ilyen. A Mézga sokkal szellemesebb ilyen szempontból.

2021. dec. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az pl nem tudom hogy véletlen-e, de ugye ott az űrhajó rózsaszínű, ami azért lehet mert így aladár űrhajója visszaveri azokat az infravörös sugarakat, ami káros lehet az emberi szezvezetre, és a műszerekre nézve.
2023. jan. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!