Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Melyik az a pszichológiai...

Melyik az a pszichológiai könyv amit nagyjából lehet alkalmazni?

Figyelt kérdés
A pszichológia a tudomány azon ágazata ami az emberrel foglalkozik! Ezt tekintetbe véve olyan könyvet akarok ami télleg segít az emberekkel kapcsolatban! Vagy legalább felsorol néhány lélektani típust! Mint az "egy kis ember határozó" c. Könyvben!

2014. jan. 2. 10:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A pszichológia minden ága az emberrel foglalkozik, bármennyire is meglepő.


A személyiségpszichológiára gondolsz nyilván, ezzel a címszóval keresgélj könyveket :) De egyébként minek akarod alkalmazni a pszichológiát? Akkor járj egyetemre és szerezz diplomát.

2014. jan. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A tudomány elsajátítása (sem a pszichológiáé, sem másé) nem úgy történik, hogy veszünk egy kis könyvecskét és elolvassuk, aztán máris tudjuk. Módszeres tanulásra van szükség. Különben egy hozzánk képest túl mély könyv elolvasása ront a helyzeten, mert mindent félreértünk, miközben azt hisszük, értjük.

Bármely könyvesboltban van pszichológia részleg. Ott a legváltozatosabb résztémákban sokféle szinten találhat az ember könyveket. Olyannal érdemes kezdni, amelybe, ha beleolvasunk, valóban értjük is.

2014. jan. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Sajnos még csak tervben van hogy egyetemre megyek mert pszichológus akarok lenni. Még csak 8-os vagyok, és 4-es 5-ős tanuló vagyok, de ki akarom javítani a 4-eseket
2014. jan. 2. 13:11
 4/5 anonim ***** válasza:
Ennyi idősen még ráérsz ezzel foglalkozni, úgy értem a könyvek olvasgatásával. Nem sokat fognál fel belőle - és ez nem a te hibád, szóval nem téged akarlak ezzel minősíteni. A tanulásra nagyon gyúrj rá, mert nagyon jó érettségire lesz szükséged, hogy felvegyenek. Valamint azzal is érdemes majd tisztába kerülnöd, mennyire húzós végigcsinálni ezt a szakmát, ugyanis 5 év egyetem után még szakirányú továbbképzéseken kell szakvizsgát szerezned, amikre már semmi támogatás nincs, tehát saját zsebből mennek, ráadásul 150 órányi terápiára kell járnod, amit szintén te fizetsz és a te idődből megy el. Úgyhogy hosszú, rögös és drága út ez.
2014. jan. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Joola ***** válasza:

esetleg itt nézz szét:

[link]

2014. jan. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!