Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi ennek a feladatnak a...

Mi ennek a feladatnak a megoldása? Egy cég a csökkentett alkoholtartalmú sörkészítményét fél literes üvegben forgalmazza. Hány dl alkohol van egy ilyen üvegben, ha felirata szerint a benne lévő sör 2,8%-os alkoholtartalmú? Megoldását indokolja!

Figyelt kérdés
2014. jan. 26. 12:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Még mielőtt mással akarnád megcsináltatni a házidat, felteszek egy egyszerű kérdést:

Hogyan fognál hozzá a feladathoz, milyen módon kezdenéd megoldani? Ezt írd le, aztán meglátjuk hol akadsz el, és segítünk a továbbiakban.

2014. jan. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egyszerűen a kérdés: Fél liter 2,8%-os sörben hány dl alkohol van?

Ha 1 literben 2,8 dl alkohol van (hiszen 100%-ra vonatkozik),

akkor 0,5 literben x dl alkohol van.


x=0,5x2,8/1=1,4 dl

2014. jan. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Jaj elrontottam. Hahaha

1 l = 10 dl, vagyis 10 l = 100 dl

100 dl-ben lesz 2,8 dl alkohol,

akkor 5 dl-ben x dl alohol van.


x=(2,8x5)/100=0,14 dl

0,14 dl alkohol van.


Viszont hozzátenném, hogy azért voltam figyelmetlen, mert ezek a feladatok szörnyűek. Egy kémikus, a fejét veregeti.

2014. jan. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
53 ilyen feladatot kellett megoldjak és ennél az egynél akadtam meg, úgy, hogy el se tudtam kezdeni. Nem az volt a célom, hogy mással csináltassam meg a házim, csak megszerettem volna érteni azzal, hogy valaki nekem levezeti.
2014. jan. 30. 19:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!