Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mikből, és hogy lehet házilag,...

Mikből, és hogy lehet házilag, olcsón sötétített, tükör, átlátszó tükröző üveget, plexit csinálni?

Figyelt kérdés
Szóval pl. van egy doboz plexiből, és azt akarom, hogy bent is világos legyen, ki lehessen látni, de be ne!

2014. febr. 6. 16:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

például autóüveg fóliával.

és aztán mit csinálsz a dobozzal, a fejedre húzod?

2014. febr. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Pontosan. Hisz a napszemüvegtől még látják ha grimaszolok...

Ez nem valami olcsó megoldás. Egyéb ötlet?

2014. febr. 6. 21:03
 3/12 Wadmalac ***** válasza:

? Nem olcsó megoldás?

A noname autó ablak fólia 0,75X2 m rollnija 3000,- Ft

Ember, egy jó napszemüveg drágább. :D

2014. febr. 7. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Egyrészt ha annyi, akkor annyi mint a plexi amire rátenném.

Semmi mással nem lehet megoldani, vagy miért kattog mindenki ezen a fólián? Engem érdekelne minden megoldás.

2014. febr. 7. 14:58
 5/12 Wadmalac ***** válasza:

"miért kattog mindenki ezen a fólián?"

Mert olcsót akartál és házilag megvalósíthatót.

A tuningboltos lámpasötétítő spray min. 2500,- Ft és homályos lesz, rosszul átlátható.

Üvegre egy vagyonért lehet fémréteget gőzölögtetni, plexire nem.

Kész, elfogyott a lehetséges módszer.

2014. febr. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Pedig van pl. olyan, hogy tükörplexi, és az Wiki szerint úgy készül, hogy ráfújják a tükröző festéket. Ami ki tudja hány réteg után lesz átlátszatlan, és ha tükröz is, és a festett oldalon sötétebb is van, akkor befelé nehezebb látni szerintem. De valami sötét UV álló fólia is jó lehet, hisz nem kocsira megy. Mert kocsira gondolom, pl. feltétel, hogy rátapadjon, de itt lehet máshogy is rögzíteni.
2014. febr. 11. 15:40
 7/12 Wadmalac ***** válasza:

És azt írja a wiki, hogy ezt a festéket te simán 100 forintért megveszed a boltban, és ha lefújod a plexit, kézzel, sprayvel, ki is fogsz látni?

Fújtál már bármit spray festékkel?

Próbáld ki, fújjál színtelen lakkot valamire. A büdös életben nem lesz átláthatóan átlátszó. Ahhoz mikronra egyenletes sík felület kell. Esélytelen. Mármint házilag, olcsón.

"De valami sötét UV álló fólia is jó lehet, hisz nem kocsira megy"

Ugyanolyat raknak házablakra is, mint kocsira.

Talán létezik kereskedelmi forgalomban nem ragasztós változat, de mivel a ragaszthatónak van tömeges felhasználási lehetősége, a ragasztó nélküli nem lesz olcsóbb.

Egy módon lesz olcsóbb.

Besétálsz egy olyan céghez, ahol autókat fóliáznak és kuncsorogsz leszabott maradékokért.

2014. febr. 12. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Én bármilyen fóliára gondoltam, kukás zsáktól kezdve valamilyen esővédő takarófóliáig. Mikuláscsomagtól az irattartó fóliáig.
2014. febr. 12. 18:53
 9/12 Wadmalac ***** válasza:
Nézz át rajta, állati homályos, mert a vastagsága és az anyagtisztaság nem szabályozott. De ha elég, hogy szinte csak sejted, mit látsz, bármi jó.
2014. febr. 13. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Úgy értettem, hogy mindegy, hogy fólia, vagy lemez, vagy akármi, de csak van ilyen. Mondjuk régen volt fekete fóliánk, valamit letakartunk vele, és azon át lehetett látni közelről sötétből világos felé. De ha neten keresek, UV álló feketét sem találok, és azt se tudom meg, hogy átlátható-e.
2014. febr. 13. 15:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!