Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Milyen alapokat kéne átismétel...

Milyen alapokat kéne átismételni matekból mérnöki szakra?

Figyelt kérdés
Szeptembertől egyetemre fogok járni anyagmérnöki szakra és szeretném átismételni a dolgokat matekból, amik majd az integráláshoz és deriváláshoz fognak kelleni. Valaki letudná írni ezeket az alap témaköröket? Előre is köszönöm:)
2014. márc. 15. 19:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Differenciálszámítás és határértékszámítás a deriválás és integrálás kapuja.
2014. márc. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Úgy tűnik a kiírásból, hogy régebben érettségiztél, és azt kérdezed, hogy a középiskolai anyagból mit kellene átismételni. A matematika tankönyvek tartalomjegyzéke helyett, azt javaslom, hogy ezt nézd át alaposan:

[link]

Itt láthatod, hogy "élesben" mit várnak el az egyetemi, mérnöki tanulmányok elején. Itt vannak feladatlapok, amiken ki is próbálhatod a tudásodat.

2014. márc. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ahol én koptattam a padot, szigorlatra perfekt trigonometria volt a beugró.
2014. márc. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#1 vagyok.

Sajnálom, hogy a kérdező nem reagált a válaszokra. Én azóta az ajánlott linkkel foglalkozom. Egy feladatsort (17A) letöltöttem, és azt csinálgatom:

[link]

Igaz, nekem nem 3 perc jut egy feladatra, mint az igazi ZH-n.

2014. márc. 15. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a válaszokat. Bővebben: Igen a középiskolás matekot kéne begyakorolnom. Nincs semmiféle beugró de nem hiszem hogy mérnöki szakon a 0-ról fogják felépíteni(vagy csak elhadarják és bele a mély vízbe...)
2014. márc. 16. 07:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!