Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Tényleg ezért vagyok rossz...

Tényleg ezért vagyok rossz matekból? Hogy lehetnék jobb belőle?

Figyelt kérdés
12 éves lány vagyok... elsőtől kezdve 4.-ig én voltam az osztályból a legjobb matekos. Versenyre is mentem. :/ De amikor átkerültem 5.-be... ott megállt a tudomány. Nagyon nem értem, ahogy az egész osztály sem. Mondtuk a matektanárnak, hogy senki sem érti de ő ezt l*szarja... Anyukám meg mindig mondja hogy én vagyok a hülye. Gépet eltiltsa, a TV, barátnőket, barátokat mindent amiben van valami ami jó. :/ Ti értitek a matekot?
2013. nov. 4. 19:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen én értem, sose voltam a legjobb de egyet szinte sose kaptam belőle.. De ha senki se érti lehet a tanár hibája, pl nem tudja leadni rendesen az adott anyagot.
2013. nov. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mondtam anyunak de azt mondja hogy "mi vagyunk a hülyék"... nem a tanárnő. És ha az ő hibája, miért a diákok szomorkodnak miatta? Miért mi kapunk büntetést? :/ Ez így nem jó. Eddig matekból ilyen jegyeket kaptam: 4, 3 3 3, 4 3 .
2013. nov. 4. 20:04
 3/7 anonim ***** válasza:

*eltiltJa, ugyebár


Amúgy igen, a tanáron rengeteg múlik, nyilván nem magyaráz érthetően.

Keress egy jó magántanárt, és rögtön megoldódnak - valószínűleg - a gondjaid.

2013. nov. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Matek egy játék. Ha tudod a szabályokat és jól játszol, kijön az eredmény, és nyersz.


Ha nem megy zsigerből, gyakorolni kell. Nagyon rossz matekosokat készítettem már fel érettségitől kezdve államvizsgán keresztül, matekszigorlatig.


Ez az egyik tudomány, ahol a szorgalom le tudja győzni az észt.

Nekem egyéni szoc problémák miatt két év alatt kellett megtanulnom a 4éves gimis fakultációs (B) anyagot matematikából. Ez adta meg a lendületet. Ez minden nap (hétvégéket kivéve) napi 1 óra tanításból és 4 óra gyakorlásból állt.

Ez a lendület megmaradt és 3 nap alatt tanultam meg deriválni, és 6 nap alatt integrálni olyan szinten, ami egyetemi analízis IV. szintjéig elég volt.


Nem csak a tanuláskor, hanem minden helyzetben igaz a Zen tanítása:

1: Koncentrálj

(Ha elkezdesz egy dolgot, olyan jól csináld, ahogy csak bírod! Ne multi-taszkolj, mert az ellopja az idődet és megzavar)


2: Tartsd tisztán az elméd

(Ha máson kattog az agyad, nem fogsz tudni boldogulni a dolgoddal)


3: A kezdő elméjével gondolkodj

(Sosem tanultál még eleget, mindig van új dolog, ami kezdő szemszögét kívánja meg.)


4: Kapcsold ki az EGÓdat

(Minőségi munkához nem csak a teljesítmény, de a mások is számára érthetően előadása / rögzítése szükséges.)


5: Nincs vége a munkának

(Egy nap munka nélkül olyan, mint egy nap élelem nélkül. Mindig legyen következő cél, amit el akarsz érni.)


6. Maradj csöndbe!

(Ha nincs konkrét mondani valód, ne fecsegj.)


7. Éberség, Gondoskodás, Tudatosság

(Ha egyedül élsz, egyedül fogsz meghalni, és a Világ megy tovább nélküled is. Dolgozol - ez jó. De pihenni is kell, levegőt venni, élni. Tanuld meg, hogy mi az, ami feltölt téged testileg-lelkileg. Ez lehet egy jó kaja, egy kis testmozgás, vagy egy érdekes kiállítás. Ha nem tudsz kikapcsolódni, nem tudsz dolgozni sem.)


8. Nincs főnök

(Van, aki megmondja mit kell tenned, és kirúghat. De! Senki kedvéért ne dolgozd magad betegre. Tudj nemet mondani olyan esetekben, ami már neked túl sok.)


9. Csinálj valami teljesen mást

(Legyen hobbid! Ami teljesen más, mint az, amivel dolgozol. Meditáció, küzdő sport, horgászás, vitorlázás, falmászás... Ez segít kizökkenni a mindennapi gondolkodásból és más nézőpontokat hoz be az életedbe.)


10. Semmi sem különleges!

A virág gyönyörű, de csak egy virág. Te sem vagy különleges. Ha megcsináltad a munkádat és ott hagyod, senki nem fog megemlékezni rólad. Ha nyersz is egy "érmet", a következő feladat nem lesz könnyebb. Ugyan úgy meg kell majd csinálnod.

2013. nov. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nézd meg "2xSü" mester válaszát itt:


http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__egyeb-kerdesek__49..

2013. nov. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ilyen korban ne azon stresszelj hogy nem vagy mindenből 5ös,szüleid is jó lenne ha felfognák hogy senkit sem fog legkevésbé sem érdekelni milyen voltál 5.ben matekból,inkább élj,élvezd a szabadidődet amíg van,légy gyerek

Ha ez megnyugtat én szinte semmit sem tanultam általánosba,meg gimiben,általánosban órán odafigyeltem,így 4es körül volt az átlagom,gimiben csak annyira erőltettem meg magam hogy ne bukjak semmiből,nem volt semmi tétje

12ben kezdtem el tanulni a 2 választott tárgyamat amit beleszámoltak felvételi pontokba,hogy felvegyenek az egyetemre ahova akartam menni

Ez sikerült is,és semmilyen hátrányom nincsen abból hogy fiatalabb koromban nem pazaroltam az időmet értelmetlen dolgokra

2013. nov. 5. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a választ!!!:) Sokat segítettetek!:)
2013. nov. 5. 06:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!