Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha elégetünk 1dm3 hidrogén és...

Ha elégetünk 1dm3 hidrogén és klór gáz keveréket 1:1 arányban akkor mennyi dm3 HCL keletkezik?

Figyelt kérdés
És mégegy kérdés: Mennyi vizet kell hozzáadni a HCL- hoz, hogy kb. 30-35% sósavat kapjunk? (standard állapotban)

2014. máj. 2. 12:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Na várj. Hogy érted azt, hogy elégetjük? Úgy érted reagáltatjuk őket egymással? Az égés oxigénnel való egyesülés.
2014. máj. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

2 dm3

30-35 tömeg%-osra gondolsz? Kb. 7 gramm vízben kell oldani.

2014. máj. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
ja bocs, igen úgy gondolom, hogy reagáltatjuk őket . Szóval 2 dm3 HCL keletkezik amihez 7 gramm víz kell. De az hogy lehet, hogy reagáltatunk 1 dm3 h2 és cl2 és 2 dm3 HCL keletkezik?
2014. máj. 2. 13:45
 4/8 Mefiszto315 válasza:
ugy tanitottak az iskolaban,hogy H-t egetnek CL jelenleteben ami vizben mohon oldodik. Igy csinaljak a sosavat
2014. máj. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy félreértettelek. Én úgy értelmeztem, hogy 1-1 dm3-t reagáltatunk egymással. Ha felet-felet akkor 1 dm3 HCl keletkezik.


A reakcióegyenlet:

H2 + Cl2 = 2 HCl


És akkor a víz mennyisége is a felére csökken. Úgy számoltam ki, hogy akkor ez alapján 0.0408 mol HCl keletkezik, aminek a tömege 1.49 g. Innentől már csak százalékszámítás az egész. A víznek kell kiadnia az oldat tömegének 65-70%-át, ami 2,77-3.47 g víz.

De aztán persze lehet, hogy elrontottam...

2014. máj. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
oké akkor most már értem. csak azért kérdeztem, mert azt hittem hogy ha két gáz reagál egymással akkor kicsit csökken a térfogatuk. És azt esetleg tudjátok, hogy ha 10 liter vízhez hozzáadunk 3,6 kg konyhasót akkor hány literrel növeli meg a térfogatát?
2014. máj. 2. 18:57
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha két gáz reagál egymással, valóban csökkenhet a térfogatuk, ez teljes mértékben a reakciótól függ. Itt sem összeadódott a hidrogén és a klór térfogata, hanem az egyenlet szerint kétszer annyi mól HCl keletkezett, mint amennyi mól H2 és Cl2 volt. Avogadro törvénye szerint emiatt a térfogata is a kétszerese lesz. Szóval ne érts félre, nem minden gáznál lesz ez az eredmény.


Ami meg a vizes-sós kérdésedet illeti, erre nem lehet pontos választ adni. Az oldódás mértéke sok mindentől függ, hőmérséklet, nyomás, stb. Ez már inkább fizika.

2014. máj. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Rendben. Majd jövőhéten kiderül akkor majd megcsinálom. Köszönöm a válaszokat.
2014. máj. 2. 20:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!