Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Aki környezetvédelmet, pl...

Aki környezetvédelmet, pl globális felmelegedés elleni foglalkozást akar űzni, annak milyen szakot érdemes tanulni, amivel el is lehet helyezkedni?

Figyelt kérdés
Azt írta valaki, hogy a környezetmérnököket a környezetszennyező cégek alkalmazzák hogy kicsinyeljék a kárt a szakvéleményükben és kijátsszák a környezetvédő jogi kiskapukat és hogy még úgyis nagyon nehéz elhelyezkedni. Máshol meg azt olvasni, hogy a globális felmelegedés a legsürgetőbb környezetvédelmi probléma. Hogy van ez?
2014. máj. 19. 13:05
 1/8 lencsefőzelék ***** válasza:
82%

Még nem hallottál róla, hogy átverés a globális felmelegedés? Csalás volt, már évekkel ezelőtt lebuktak a hazug tudósok.

[link]

[link]

[link]

http://www.youtube.com/watch?v=-vFvkb_DZ8c

2014. máj. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Silber ***** válasza:

#1: És valami véletlen folytán pont azon országokból kerülnek ki ilyen "eltitkolt jelentések, kimutatások és megdönthetetlen érvek", melyek nem írták alá a Kyotói egyezményt... Egy Daily Mail-t, vagy társait nem tartom összehasonlíthatóan hitelesnek egy ScienceDirecttel szemben... A linkekben felhozott neveknek utánanézve pedig többről nem találni semmit (tehát feltehetőleg hamis nevek), másokról pedig annyit, hogy messze nem a szakterületük a klímakutatás. Ennek példája Christopher J. Kobus, aki bár hőtannal foglalkozik a következő lap szerint ( [link] de ezek nagyon messze állnak a környezet tanulmányozásától. Megjegyzem, szintén amerikai.

Egy másik linkelt lapon azt hozzák fel, hogy ha valóban létezik a globális felmelegedés, akkor miért mérnek egyes területeken rekordhidegeket. Ennek oka az, hogy a bizonyos területekre nem egyformán hat a változás. Egyes területek melegebb, mások hűvösebb klímát kapnak emiatt. Ajánlom a következő videókat:

[link]

[link]


Visszatérve a kérdezőre: környezetmérnököket sok helyen alkalmaznak. Többek között szennyvíztisztítók és környezetvédő szervezetek is. Természetesen vannak olyanok is akik üzemekhez kerülnek, hiszem őrájuk is vonatkoznak a környezetvédelmi szabályok, melyhez szakemberek kellenek. Susmusok szinte mindenhol vannak - de a hatósági méréseket nem tudják befolyásolni.

2014. máj. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Blogot írhat bárki szakképzetlen, youtube videót is bárki gyárthat, akkor azt miért kell elhinni ténynek amit bárki ír a honlapján? A környezetmérnök ha jól tudom igen ritkán tud elhelyezkedni és akkor is inkább susmus, biztos hogy az jó választás? Hisz felvesznek helyette általában egy vegyészt vagy egy biológust, nem?
2014. máj. 19. 23:24
 4/8 anonim ***** válasza:

Környezetmérnököt valóban nem szeretnek alkalmazni, ha mégis, akkor munkavédelemre, minőségirányításra, vagy ahogy írod, pont annak az ellenkezőjére, amire való lenne - hazugságokkal teli hatástanulmányok, ilyesmik.


A globális felmelegedés kapcsán én is szkeptikus vagyok.

De a lényeg, hogy szerintem a jelenkori, egyértelmű, lokális problémákkal kellene foglalkozni.

2014. máj. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Csak az a baj, hogy azok nem annyira sürgetőek.
2014. máj. 21. 23:24
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a lokális problémák sürgetőek, nomeg azokért tehetsz is.


Tegyük fel, igaz a globális felmelegedés, és úgy, ahogy mondják.

Nos, próbálhatsz a CO2 ellen harcolni, visszaszorítani a földgáztüzelést, helyette tüzelni biomasszát, ami amúgy sokkal több káros anyagot ereget.

Tehát mérgezed magad, a Földért pedig semmit nem tettél, mert Kína és Amerika a legnagyobb szennyező!!!


Szerintem a "világvége" ellen harcolók azt se bánnák, ha fekete lenne a nagyvárosokban a levegő, csak a "világvége" nem jöjjön el - de, pedig el fog!!

2014. máj. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Tehetek mindkettőért. Ha meg nem romlik el a Föld éghajlata annyira, az évezredek múlva is érezteti a hatását, lokális probléma alatt meg nem tudom mire gondolsz, de sokkal rövidtávúbbnak és kevesebbeket érintőbbnek hangzik. Energiatermelés pedig nem csak földgáztüzelésből és biomassza tüzelésével lehetséges, úgy beszélsz, mintha csak ez a két lehetőség lenne és vége. Van kőolajjal és szénnel nyert, meg szél, nap geotermikus hidrogén és vízenergia is.
2014. máj. 22. 16:35
 8/8 anonim ***** válasza:

Lokális probléma például a nagyvárosokban a porok, a nitrogénoxidok, a szénmonoxid, a fényszennyezés, a zaj-és rezgés, a mikroklíma (télen csak annyit érzel ebből, hogy sokkal nehezebben marad meg a hó, mint a külvárosban, nyáron konkrétan megdöglesz a városban éjjel, mikor sugárzik a beton).


De az se mindegy, hogy egy erőmű mekkora port és légnemű egyéb égéstermékeket ereget a közelében levő falvakra.



Nekem ezek a problémák tűnnek megoldhatóknak, tűnnek sokakat érintőknek és égetőknek.



De ha te meg akarsz fulladni, meg akarsz őrülni a zajtól, akkor nyugodtan harcolj csak a széndioxid ellen. :D



A továbbtanuláshoz meg: ha tudod, mit kell tanulni és átlátod a helyzetet, akkor mi olyan nehéz ezen??

Mehetsz akármilyen valódi mérnöknek és "szakosodhatsz" erre, vagy vegyész, vegyészmérnök, biomérnök, biológus - azon belül mondjuk ökológus - is lehetsz.

2014. máj. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!