Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogy kell kiszámolni, egy...

Endr 72 kérdése:

Hogy kell kiszámolni, egy adott terület nagyságát, ha műholdképről nézem. Tehát x méter magasról, megmérem a képen a kerületét, akkor hogyan tovább?

Figyelt kérdés
2014. máj. 20. 21:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Tudnod kéne a léptéket.
2014. máj. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az tök mindegy.Pl 800 méter magasról,egy mondjuk 15cmx20cm méretű téglalap,a valóságban hány m2?
2014. máj. 20. 21:57
 3/4 anonim ***** válasza:
B_szod, ahhoz is hülye vagy, hogy megértsd amit mondok. Ha szerinted tök mindegy, akkor legyen tök mindegy, de 800 méterről lehet készíteni egy adott tárgyról olyan képet, ami az én laptopomon 10 centis, de olyat is, ami 50 centis és kilóg a monitorról. Ha mindezt kivetítem a falra projektorral, akkor a 10 centis képből lesz 1 méteres. És még mindig ott tartunk, hogy 800 méterről készült. Ennyi adat nem elég, mivel ez baromira nem csak a magasságtól függ, hanem az objektívtől, a felbontástól és a megjelenítésre használt eszköztől is. Ezért a léptéket így se, úgy se fogod tudni kikerülni.
2014. máj. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
B.szod,bocs,ha egy négy szavas válaszból,amiből az egyik egy "a" betű,nem értem miről beszélsz.A második válaszod már értem....Bár kiszámolni így sem tudom.
2014. máj. 20. 22:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!