Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan lehet gyorsan és...

Virág:) 3344 kérdése:

Hogyan lehet gyorsan és könnyen tanulni?

Figyelt kérdés
2014. jún. 4. 14:25
 1/6 anonim válasza:

A tanulásunk alapelvei:


Előveszed a tanulni valót,elkezded olvasni.

Majd néhány átolvasás után megpróbálod magadban elmondani,ha

elakadsz megnézed és haladsz tovább ezt annyiszor csinálod meg amíg nem megy kívülről az egész tananyag.

2014. jún. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Könnyebben tanulsz, ha lemásolod vagy felolvasod, de ez lassú.
2014. jún. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én régen pl. történelmet vagy földrajzot úgy tanultam, hogy addig tanultam, míg felmondtam úgy, hogy közben egy labdát dobogattam a falnak. Egyik előny, hogy ha úgy is tudod, akkor koncentrálva is, a másik, hogy feleléskor beugorhat akkor is a válasz, ha pl. a labdára v. dobigálásra gondolsz. Ez nem túl gyors, de engem a mai napig segít, ha másképp nem megy.
2014. jún. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Tanulás előtt vegyél egy mély levegőt, zárj ki minden külső zajt és közben lehetőleg fül vagy fejhallgatóval halgass Mozart-ot. A tanulás megkezdésének pillanata előtt tedd össze lehetőleg mindkét kezeden a hüvelyk a mutató és a középső ujjadat. Ezt addig a pillanatig csináld, amíg tanulsz. Tanulás megkezdése előtt egyél csokit, igyál sok vizet és egyél valami főtt ételt.

Ezek együttesével egy gyors, könnyű módot kapsz a tanulásra. Ja, majdnem elfelejtettem: hogyha azt akarod, hogy meg is maradjon a fejedben az info, a tanulás befejeztével aludj egy kicsit még ha nehéz is. Bár nem lesz nehéz, legalábbis nekem nem nehéz, mert tanulás alatt elálmosodom kicsit, mert unalmasnak tartom.

Amúgy azért, mert az alvás során kerülnek át az agyban az infók a rövidtávú memoriából a hosszúba.

2014. jún. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ezzel el is érkeztünk a lényeghez.

Aki 17 évet jár iskolában, abban feltétlenül kialakul az egyre gyorsabb tanulási képesség, ami egyre hatékonyabb. Egyetemen már gyakran komoly az a megszerzendő és részletes tudás, amit aligha képes az elsajátítani, aki csak a nyolc osztályt végzi el, nem csak az alapismeretek hiányoznak, hanem a középiskolai évek is, mert a tanulási folyamat egyre gyorsabbá válik az ottani nagy mértékű fejlesztés során.

Minél többet tanulsz, annál könnyebb lesz az új információk megjegyzése, de persze ez nem jelent könnyebbséget, mert erre építenek és nő az elsajátítandó ismeretanyag is.

Valami módszer mindenkinél kialakul, de a lényeg a sok és gyakori intenzív ismeretszerzés, aminek a rögzítése ismétlések által lehetséges.

Az információ feldolgozása során van egy első, felületes stádium. Ekkor alig jegyez meg valamit az ember. Ilyen mondjuk egy utazás, amikor két órán keresztül nézed a tájat, de a végén alig emlékszel valamire, mert nem volt fontosnak ítélve. Talán valahol teheneket láttál, ilyesmi dereng, meg egyéb apróságok.

Létezik egy köztes tároló, ami a rövidtávú memória által fontosnak ítélt információit viszonylag sokáig megtartja, de az igazi bevéséshez további ismétlés szükséges.

Alakítsd ki a saját módszered ennek alapján, mert "az ismétlés a tudás anyja"!

2014. jún. 6. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a tippeket :)
2014. szept. 1. 16:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!