Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tudnék gyorsan és...

Ildike84 kérdése:

Hogyan tudnék gyorsan és könnyen németül beszélni? Már régóta tanulom a nyelvet de valahogy nem jó. Beszélni nem tudok de megértem amit mondanak.

Figyelt kérdés

2014. jún. 4. 12:40
 1/2 anonim válasza:
Szerintem az jó módszer, ha németül kezdesz el gondolkozni. Nem kell nagy dolgokra gondolni, pl. Boltba kell, mennem, mert elfogyott itthon a kenyér. És ezt összerakosgatod mindig magadban, nem égsz be mások előtt, van időd, és sztem ismétléssel tök jól berögzülnek ezek. Nekem nyelvtanulásnál ez egész hasznos szokott lenni. Meg nem árt, ha írásban is gyakorolsz, keresel egy németül beszélő levelezőtársat, vagy írsz pár fogalmazást, az a lényeg, hogy te alkoss mondatokat. Remélem hasznos volt.
2014. jún. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
A legjobb ha van vki akivel tudsz beszelni es jobban beszel nemetul mint te vagy ha pl ra vagy kenyszerulve h nemetul beszelj es meg is ertsd amit mondanak(en igy vtam es egy ev alatt mondhatni h majdnem perfekt beszelek) es az elozo valasz adonak igaza van probalj ugy gondolkodni mondjuk nalam pont forditva volt :) jo darabig nem beszeltem magyar szemellyel es egyszer mar azt vettem eszre h nemetul gondolkodok magamban is.:) es mar ha magyar tarsasagban vagyok akkor is automatikusan van amit nemetul mondok :)
2014. jún. 5. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!