Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » : ha van egy kb 1000C hőforrás...

: ha van egy kb 1000C hőforrásunk (forró cső) arról hány watt teljesítmény nyerhető stirling motor segítségével?

Figyelt kérdés
kérdés hogy meg tud-e hajtani egy hozzáméretezett generátort?

2014. jún. 12. 14:16
 1/10 Wadmalac ***** válasza:

Ez függ a hőforrás hőtehetelenségétől, hővezetés, tömeg, hőutánpótlás, rengeteg dologtól. Ez egy Q bonyolult számítás.

"kérdés hogy meg tud-e hajtani egy hozzáméretezett generátort?"

Egy gyertyaláng is meg tud hajtani egy hozzá méretezett hőmotort és generátort.

2014. jún. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
pl autóakkumulátort tölteni alkamas lehet? az pl 1500 amperórás
2014. jún. 12. 22:44
 3/10 Wadmalac ***** válasza:

Hát, baromi jó hatásfoknál esetleg valamit hozzájárulhat, hogy töltődjön. De közel sem úgy, mint a kocsi saját generátora. Az a kocsi motorjáról lehúz 10-20 lóerőt, képzelhető így, mekkora hajtás kellene ilyen töltéshez.

Van egy közvetett rendszer, ami vagy használ, vagy nem, de biztosan nem lop teljesítményt a kocsitól: kipuffon a stirling, az kis generátort hajt, az árammal vizet bont és ezt hozzávezeted a beszívott levegőhöz.

De csak kísérletezve leeht, hogy csak az ezredik prototípus hozna némi tejesítményt.

2014. jún. 13. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Wadmalac ***** válasza:

"1500 amperórás"

?

Nekem elég méretes akkum van a kosiba, az is csak 75 Ah. :D

2014. jún. 13. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Egy elektromos meghajtású autóba nem is olyan sok az az 1500 Ah.
2014. jún. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Wadmalac ***** válasza:

Sceptic:

Az igaz, csak ott ritka az ezer fokos cső.

De ha a kérdező kipufogóra gondol, akkor meg kell elégednie 600-800 fokkal. :)

2014. jún. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 EagleHUN ***** válasza:

Én inkább termoelemeket használnék bár az is egy jó kérdés lenne hogy melyik a hatékonyabb a stirling vagy a Thermoelem? Illetve nagy méretben nagy teljesítménnyel melyik készíthető el gazdaságosabban a kettő közül?


Az 1000 fokos csövem ami hajtaná az egészet a benne lévő radioaktív anyagtól lenne folyamatosan 1000 fokos, persze jó kis ólom bélésen belül lenne az egész termoelemekkel együtt.

(Ergo az egyik kivezető elektróda avagy a termoelem egyik fém fele lehet maga az ólom, a másik meg maga a vascső/vascsövek.)

2014. nov. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Marci024 ***** válasza:
1000 fokon már úgy világít a kipufogó, mint a reflektor. Tehát messze van az az 1000 foktól, még akkor is, ha padlózod a gépet huzamosabb ideg. :D De lehet csinálni erős stirling motort, már viszonylag kevés hőmérséklet különbséggel is a hideg, és meleg oldal közt. Bár kb akkora lenne, mint maga a motorház. Úgyhogy felejtős szerintem a dolog. :)
2015. ápr. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Marci024 ***** válasza:
Én 2 darab stirling motort csináltam eddig. 50 ccm körülbelül mind a 2. Gázlámpával fűtöm általában vörös izzásig a meleg oldalt ami olyan 800-900 fok körül van. a hideg oldal vízhűtésű tehát max 100 fok. A leadott teljesítménye szerintem egyik gépé sem haladja meg a 10 W ot.
2015. ápr. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 EagleHUN ***** válasza:
2015. ápr. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!