Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Melyik sorozatot ajánlanátok...

Melyik sorozatot ajánlanátok hogy angolul nézzem (nyelvet gyakoroljak)?

Figyelt kérdés
Olyan kellene aminek lassabb a tempója de hétköznapias témákról van benne szó. Úgyértem pl a doktor house nem játszik emiatt

2014. jún. 24. 19:32
1 2
 1/11 anonim válasza:

Orange Is The New Black

vagy barmilyen sitcom, The Office, Modern Family, Parks and Recreation, The Mindy Project, New Girl, Broad City

ezekben semmi kulonlegesrol nincs szo, nagyjabol hetkoznapi emberekrol szolnak, konnyen ertheto es egy resz alatt lezarul a problema, szoval konnyen kovetheto

2014. jún. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Olyat nézz amit eleve szeretsz, ami érdekel. Ha csak nyelvtanulás miatt nézel egy bizonyos műsort akkor elég nyögvenyelősen fog menni a tanulás.


De ha még mindig nem vagy biztos mit nézz akkor szerintem vígjátéksorozatokat: nem semmi motiváció tud lenni amikor végre megértesz egy poént.

2014. jún. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én kint Angliában jártam angol tanfolyamra. Az angol tanárnőm mondta, hogy ha filmet/sorozatot nézünk akkor angol filmeket /sorozatokat nézzünk mert ők tisztábban beszélnek mint az amerikai filmekben/sorozatokban.

Ő ajánlotta a BBC híradót. Vagy a monty python filmeket.

Vagy ha vígjáték akkor a Hallo hallo vagy a csengetett mylord.

De érdemes nézni a Top Gear-t is.

2014. jún. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen köszönöm szépen. Mindenképpen olyat nézek ami amúgy is érdekel. Első körben megprobalom az Office-t.
2014. jún. 24. 20:05
 5/11 anonim ***** válasza:

Szerintem bármelyiket, amelyik érdekel. Véleményem szerint akkor a legkönnyebb odafigyelni és követni, ha érdekel. Az jobban egyszerűsíti a dolgot, mint a "hétköznapi nyelvezet".


Az sem baj, ha már ismered magyarul. Viszont szerintem ne felirattal nézd.

2014. jún. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ezt érdemes mérlegelni. Ha felirattal nézem akkor a mondatképzésem jobb lesz de a hallott szövegértésem pedig nem fejlődik annyit. Ellenkező esetben fordítva. De én szerintem nem felirattal nézem mert velem megtörtént az hogy néztem egy sorozatot felirat nélkül. Értettem hogy mi van meg minden. Aztán kipróbáltam felirattal és hirtelen minden apró szót észrevettem és értelmeztem hogy miért használja éppen azt az igeidőt amit. De mikor meguntam ezt és elvettem a feliratot olyan volt mintha nem hallanék jól. Nem tudtam kivenni a szavakat. Mintha csak ellustultam volna.
2014. jún. 24. 20:54
 7/11 anonim ***** válasza:

Én a Star Trek sorozatokat néztem angolul. Mivel a hallás utáni értésem nagy nulla, így angol felirattal néztem. Mivel ott volt leírva angolul egyre jobban kihallottam a szavakat is. A sorozat 30-dik részénél már felirat sem nagyon kellett, szinte mindig ismétlő szavak hangzottak el..

Főleg a főcím mondatok..:)

2014. jún. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Azért az "angol sorozatok érthetők" dolog szerintem nem igazán áll meg, pl. Cumberbatch a Sherlockban rendesen feladja a nyelvleckét, de a Doctor Who sem jobb, mint az átlag. (nyelvi szempontból)

Kérdező: Tudományos sorozatokat. Abban nem sietnek a beszéddel, nincsenek zavaró háttérzajok és még tanulhatsz is valamit. Szórakoztató és közérthető ismeretterjesztő pl. a Cosmos vagy a Mythbusters.

G.

2014. jún. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
A kozmosz? Háááát az magyarul érdekel az szent. De attól félek hogy nehéz a nyelvezete bár a tempó miatt mindenképpen jó az ötlet.
2014. jún. 24. 22:00
 10/11 anonim ***** válasza:

A mondatképzés és helyesírás-fejlesztésre könyv olvasását ajánlom.

A filmek és sorozatok pedig a hallott szöveg megértését fejlesztik.

2014. jún. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!