Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Tudnátok mondani kontinuum-sok...

Tudnátok mondani kontinuum-sok pontban nem differenciálható függvényt?

Figyelt kérdés

Én ilyen kapcsos dolgokra gondoltam, pl.

f(x) = |x|, ha x = 2k (k eleme N) és mondjuk x egyébként.


Ilyesmi jó lenne?


2014. aug. 17. 22:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Ha jól látom, ez csak a negatív páratlan számokban nem differenciálható, ők meg még nincsenek kontinuum sokan.


Mondjuk mit szól ahhoz a függvényhez, ami a racionális számoknál 0, különben meg 1? Ez ugye sehol sem folytonos, így sehol sem differenciálható, tehát kontinuum sok pontban nem differenciálható.

2014. aug. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
*páros
2014. aug. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Tekintsd azt a függvényt, amely minden racionális értéknél 1 értékű, és minden irracionális pontban -1 értékű. Ez sehol sem differenciálható.
2014. aug. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Igen-igen... ezt a példát a "megszámlálhatóan végtelen pontban nem differenciálható függvény"-hez gyártottam, csak összekevertem a fogalmakat. Remélem, ahhoz jó. :)

2014. aug. 17. 22:17
 5/15 anonim ***** válasza:
Ahhoz jó.
2014. aug. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

De egyformára gondoltunk. Szóval végtelen számosságú ilyen függvény van. Fantázia kérdése, mit találsz ki.

Legyen f(x) = x, ha x nem egész, és -x, ha egész. Ez is végtelen sok pontban nem differenciálható.

2014. aug. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

> „De egyformára gondoltunk.”

Igen, ez a Dirichlet-függvény, a sztenderd példa a sehol sem folytonos függvényre.


Csillagos feladat a kérdezőnek: konstruáljon olyan valós -> valós függvényt, ami mindenütt folytonos, de sehol sem differenciálható.

2014. aug. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Abszolút-érték?
2014. aug. 17. 22:37
 9/15 anonim ***** válasza:
Ha az |x| függvényt az én feladatomra mondod, akkor nem jó. Például x = 1-ben |x|' = 1, tehát ez differenciálható az 1-ben. (Pedig az volt a feladat, hogy sehol se legyen az.)
2014. aug. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Érdekes kérdés... A neten találtam pár brutál példát, de magamtól nincs ötletem.
2014. aug. 17. 22:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!