Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Tudnátok mondani kontinuum-sok...

Tudnátok mondani kontinuum-sok pontban nem differenciálható függvényt?

Figyelt kérdés

Én ilyen kapcsos dolgokra gondoltam, pl.

f(x) = |x|, ha x = 2k (k eleme N) és mondjuk x egyébként.


Ilyesmi jó lenne?


2014. aug. 17. 22:07
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
#7: Beszállhatok a feladtaba? A Riemann-féle zéta-függvény azt hiszem, megfelel.
2014. aug. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Ha jól látom, ζ(x)-nek az 1-ben nem megszüntethető szakadása van (emiatt kapásból kieseik), mindenhol máshol meg deriválhatónak tűnik:

[link]

2014. aug. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 2xSü ***** válasza:

x → random()

:-)

2014. aug. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Jogos, megfeledkeztem erről a feltételről. Ami a differenciálást illeti, úgy tűnik, nem használok egy okos függvényábrázoló programot, íme, mit dobott ki:


[link]


Bár megjegyzem, a WolframAlpha sem tudott képletet mellékelni az említett deriválthoz, pedig én elvárnám egy ilyen tudású keresőmotortól.

2014. aug. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

> „Bár megjegyzem, a WolframAlpha sem tudott képletet mellékelni az említett deriválthoz, pedig én elvárnám egy ilyen tudású keresőmotortól.”

Szerintem a derivált sorfejtése képletnek számít, még ha nem is zárt. Azt pedig megadta.

2014. aug. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!