Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Görbék érintkezése? (matek)

Görbék érintkezése? (matek)

Figyelt kérdés
Két görbe annyiad rendben érintkezik, ahányadik deriváltig érintkeznek, vagy ha az első deriváltjuk már nem érintkezik, akkor még azért érintkeznek elsőrendben?
2014. szept. 27. 17:35
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Akkó meccik etymást.
2014. szept. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

x és -x függvények a zérus pontban érintkeznek.

x' = 1 (konstans függvény)

-x' = -1 (konstans függvény)

A két konstans függvény soha nem érintkezik.

Ha még egyszer lederiválom, akkor végtelen pontban fognak érintkezni, ugyanis a deriváltjuk 0 lesz.


Egyéb kérdés?

2014. szept. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Vagy ti nem értettétek a kérdést, vagy én nem értem a választ.


Még egyszer megkérdezem:

Két görbe annyiad rendben érintkezik, ahányadik deriváltig érintkeznek?

Vagy ha az első deriváltjuk már nem érintkezik, akkor még azért érintkeznek elsőrendben?


A lényeg hogy van 2 függvény, amit valamiért görbének mondunk, gondolom az alakja miatt (vagy mert talán egy fv-t lehet görbének is nevezni?). Tudtommal ahhoz, hogy meg tudjuk állapítani hányad rendben érintkeznek az x0 pontban, addig kell deriválni őket és helyettesíteni az x helyére x0-t, amíg a két függvény értéke nem lesz különböző. A kérdésem tehát máshogy úgy szólna, hogy ha N db deriválás után megegyeznek a fv értékek, akkor N-edrendben érintkeznek, vagy N+1 rendben? Mert az eredeti fv-ek érintkezésekor is lehet hogy már elsőrendben érintkeznek, de az is lehet, hogy azt nulladrendnek tekintik. Nem tudom értitek-e.

2014. szept. 28. 00:39
 4/7 A kérdező kommentje:

"Akkó meccik etymást."


Téged a parasztos és semmitmondó hozzászólásaidért miért nem pontoznak le sohasem?

2014. szept. 28. 00:41
 5/7 A kérdező kommentje:
Kérem válaszoljon az, aki tudja miről beszélek, és tanulta már ezt matekból. Egyetemi tananyag, és nem igazán tudom pontosabban és egyszerűbben megfogalmazni, mint ahogy az eddigi kérdéseimben feltettem.
2014. szept. 28. 00:44
 6/7 anonim ***** válasza:
A válasz nagyon pontos vót, ha te nem is érted, kisköcsög. Ha két függvény értéke egy adott pontban egyenlő, de az első deriváttyuk meg má nem, azok meccik egymást. Ha az első deriváttyuk is egyenlő, első rendben érinti eggyik a másikát. Haja második, ami ugye annyit tesz, hogy a símulóköreik sugara is etyenlő abbaja pontba, akkó másod, oszt így tovább. Ha hiszed, ha nem, külön öröm számomra ha a tahó kispolgárok lepontoznak, igen lyókat röhögök rajtuk. Pusszantalak! :-D
2014. szept. 28. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Itt mindent megtalálsz a kérdésről, és még sok mindenről.


[link]

2014. dec. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!