Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a különbség az elfajuló és...

Mi a különbség az elfajuló és nemelfajuló görbék között? Példák rájuk?

Figyelt kérdés
Különbség alatt valami "kézzelfogható" dolog érdekelne, tehát nem az, hogy definíció, szerint nemelfajuló görbék azok, amelyek reprezentánsmátrixának determinánsa 0, míg a többi elfajuló, hanem ennek konkrét tartalma. Előre is köszönöm a válaszodat!

#elfajuló görbe #nemelfajuló görbe
2013. febr. 26. 19:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Példa:

A háromszög, mint töröttvonal. Ha veszel egy szakaszt, kijelölsz a belsejében egy harmadik pontot, akkor a végpontokkal együtt elfajuló háromszöget kapsz.

2013. febr. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Rosszul írtam le a definíciót, pont fordítva van, hogy melyik melyik. A választ viszont az alábbi linken megtaláltam:

[link]

2013. febr. 26. 20:33
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! Speciálisan a projektív síkok másodrendű görbéi kapcsán érdekelt volna, de voltam olyan hülye, hogy ezt se fogalmazzam bele a kérdésbe... Még egyszer köszönöm!
2013. febr. 26. 20:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!