Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Szerintetek ebben a temakorben...

Szerintetek ebben a temakorben vannak komoly vegyszereszek? Akik oleg erdekes dologra kepesek es ugyanakkor hajlandoak is?

Figyelt kérdés

Ha van feherje por testepiteshez, hogy lehet megalapitani a feherje tartalmat?

Koszi a valaszokot!



2014. okt. 4. 03:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Ehhez nem kell nagyon komoly vegyszerészet, de azért egy jó labor, amiben van fotométer, nem árt. Amúgy

Bradford-módszerrel:

[link]


Vagy Lowry-módszerrel:

[link]

2014. okt. 4. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 fGhw39-84th ***** válasza:

Én egyszer mértem laborban Bradford-dal több fajta fehérjét, és mindben kb. annyi cucc volt, mint amennyit ráírtak a csomagolásra (mondjuk márkásak voltak).


Ha valaki akar segíteni, el tudom mondani, hogy én hogyan jártam el: mérés előtt analitikai mérleggel kimértem 3x10mg-ot, ezekből 10mg/ml-es törzsoldatot csináltam 6M guanidin HCL-el. (mivel ezek a cuccok elég rosszul oldódnak de nagyon fontos a mérés szempontjából a tökéletes oldódás) Ugyanezt csináltam analitikai tisztaságú BSA-val is, amit kontrolnak használtam a méréshez. A BSA-ból 5 lépéses kalibráló sort vettem fel, lépésenként 3 párhuzamossal. Az ismeretlen nominális fehérjemennyiségét alapul véve úgy higítottam meg, hogy a kalibráló görbe közepére essen. Mindhárom törzsoldatból 3-3 párhuzamos mérést csináltam. Volt 3 féle fehérjepor az 3x3x3 27 minta + 3x5 kalibráló sor. 96-os plate-n egyperc alatt megvan a mérés. Mondjuk azért egy nyugisabb péntek délutánt elsz.rakodtam vele. :D


Szóval nekem az volt a tanulság, hogyha normális terméket vesz az ember, akkor kb. azt kap, amit ígérnek neki.

2014. okt. 5. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
96-os readerrel ja. Nekem csak küvettás van. :)
2014. okt. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokot!!!

Ti aztan nemsemmi pasasok vagy ipsek vagytok!

Gratulalok amugy!

Amugy hihetetlen hogy ilyenre vagytok kepesek!


Kiirok egy masik kerdest is kivancsi vagyok a reductionrol alkotott velemenyetetekrol is.

2014. okt. 5. 18:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!