Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Valaki levezetné ezeket a...

Valaki levezetné ezeket a határérték számításokat nekem?

Figyelt kérdés
lim x->2 (x^3-3x^2-10x+24)/(x^3-4x^2+x+6) megvagyok lőve mert polinom osztás nem jött be mivel nem találtam olyat amivel mind2 osztható illetve lim x->3 (x^2-5x-6)/(x^4+5x^3+5x^2-5x-6) polinom osztás itt se jött be peddig számlálóba szépen látszik (x-2)*(x-3) de ezzel is elakadtam egy kis segítségnek örülnék :)
2014. okt. 4. 14:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Akkor tudsz osztani x-k-val egy polinomot, ha k gyöke a polinomnak. Az elsőben 0/0-t kapunk, tehát a polinomosztásnak működnie kell. A másodiknál egyik sem lesz 0, így egyszerűen behelyettesíted és kiszámolod.
2014. okt. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

[link]

[link]

Ha valamit nem értessz irj

2014. okt. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszöntem :) benéztem a visszaszámlálásnál (-x)*(-2)-t magamnak -2 x-et írtam azt kivonva -8x lett úgy meg istenért nem akart összejönni :D egyébként van valami jó módszer hogy megsejtsem mivel kell a polinom osztást végezni mert sajnos csak röptébe érintettük analízisen?
2014. okt. 4. 17:31
 4/6 A kérdező kommentje:
bocsi elrontottam x^2-5x+6 a második számlálója és így 0/x-es lesz
2014. okt. 4. 17:38
 5/6 anonim válasza:
ahhoz, hogy felírj egy polinomot szorzat alakban (így könnyebb az egyenleteket megoldanod, mert például ha van egy harmadfokú polinomod, akkor azt ilyen módszerrel könnyen vissza tudod vezetni másodfokú és elsőfokú szorzatára, és ebből tudod, hogy a szorzat akkor nulla, ha az egyik tényező nulla, tehát a másodfokú polinom gyökei lesznek a megoldások plusz az elsőfokú megoldása) kell találnod egy gyökét. A gyököket próbálgatásokkal tudod meghatározni, a szabad tag osztói között kell keresgélni. PL: ha a szabad tag 6 akkor osztói +-1,+-2,+-3+-6 ezeket bepótolod az egyenletbe, amelyik nullává alakítja az kell beirnod az elsőfokú egyenletbe amivel osztani akarsz pl: ha a 2 az akkor osztanod kell x-2-vel ha -2 akkor x+2-vel.
2014. okt. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
A másodiknak pedig nulla lesz a megoldása. Csak 0/0 esetnél kell egyszerűsíteni, mert ez határozatlan eset.
2014. okt. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!