Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hány réteg UV-álló fólia kell...

Hány réteg UV-álló fólia kell ahhoz, hogy elhomályosítsa a mögötte lévő meztelen személyt?

Figyelt kérdés

2014. okt. 6. 10:39
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:

Milyen fólia? UV-álló fóliából van pár (száz) típus... :)


De ha a cél a homályosítás, akkor vegyél olyan fóliát.

2014. okt. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Az UV-állóság nem dísz miatt van, az kell. Én nem ismerek annyi fajtát, kb. 0,15mm, és 0,06mm-t találtam a neten, és kész. És csak átlátszót. Kerestem UV-álló fóliát direkt fénytörésre, opálosat, nem találtam, fekete fóliát is kerestem, olyat se találtam UV-állót, szóval nagyon köszönöm a hozzászólásod, de nem igazán lettem tőle okosabb.
2014. okt. 6. 12:51
 3/26 anonim ***** válasza:
Akkor a megoldás, hogy veszel egy homályos fóliát, és arra rányomsz egy réteg UV-állót... :)
2014. okt. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Ha ekkora szakértő vagy, miért nem osztod meg az ismereteid, egy címmel, ahol mindenféle optikai fólia van, opálos, fehér, fekete, homályos, kevésbé fényáteresztő, jobb fényáteresztő, vékonyabb, erősebb? Ami még olcsó is? De főleg, ha már az előbb közölted, hogy mindenféle UV-álló fólia van, akkor miért vegyek más fóliát is?!
2014. okt. 6. 14:37
 5/26 anonim ***** válasza:
14:10 megmondta a tutifrankót. 2 réteg kell: egy UV-álló és egy normál átlátszatlan. Az UV-álló miatt nem fog a normál szétrohadni a napon.
2014. okt. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 Wadmalac ***** válasza:

Üvegre akarod?

A verzió:


Miért nem homokszóratod le az üveget inkább?


B verzió:


[link]


Ha az üveg zuhanyfülkére BELÜLRŐL rakod, akkor még UV-álló sem kell, az üveg önmagában UV-szűrő.

2014. okt. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Nem, egy Fa keret van, és erre kéne. Konkrétan egy pottyantós, aminek D-re van az ajtaja, és a kereten lévő farostlemezt akarom fóliára cserélni, hogy télen, be süssön a Nap. Szóval ezért érdekel mindenféle fólia, de világítási megoldásokhoz is kerestem már opálos fóliát, mert a plexi drága, de nem igazán találtam, meg nyárra lehetne kívülre egy fehér fólia, hogy ne süssön be a Nap,és ne melegedjen fel, de az meg nemigen UV álló.
2014. okt. 7. 09:30
 8/26 Wadmalac ***** válasza:

Szerintem olcsóbban le tudsz vágatni egy matt üveglapot erre a célra, mint amennyiért beszerzel valami speckó fóliát, méter-másfél méter széles tekercsből vágatva és azt is fel kell nyalnod üveg- vagy plexilapra.

Tényleg, plexi.

Azt finom csiszolópapírral vizesen körkörösen megcsiszolod és kész az áttetsző lapod.

2014. okt. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 Wadmalac ***** válasza:

Írtad, hogy a plexi drága.

Milyen plexi?

Mert egy 2-es plexilap négyzetmétere 2-3000 Ft. A fólia sem olcsóbb.

2014. okt. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 Wadmalac ***** válasza:
Fényhez elég egy 200X300 mm ablak. Itt pl. van opál plexi, vágnak méretre, vágott maradékból is választhatsz olcsóbban, egy négyzetméter 5000 Ft, akkor egy ekkora ablak pár száz Ft csak.
2014. okt. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!