Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Kályhához szeretnék házilag...

Kályhához szeretnék házilag készíteni olyan begyújtós folyadékot vagy zselét vagy kockát ami megkönnyíti a begyújtást? De nem balesetveszélyes!

Figyelt kérdés
(ha kérhetem hülyeségekkel kerüljetek)

2014. okt. 31. 15:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Használt motorolaj + öngyújtó.
2014. okt. 31. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem ilyenre gondoltam :D
2014. okt. 31. 15:19
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor használt étolajba mártott újságpapír.


Ha ez sem jó, akkor leírhatnád pontosabban, hogy mire gondoltál, hogy ne kelljen itt totóznunk, míg el nem találjuk az ízlésednek megfelelőt.

2014. okt. 31. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
a begyújtást megkönnyíti a grillezéshez használt alágyújtós..150ft 1 csomag kb sokáig elég...préselt fűrészpor gyakorlatilag
2014. okt. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Lehet kapni valami tömbösített alágyújtóst is, ami pici láng után mocskosul ég ( ilyen "magnézium szerűen" ).
2014. okt. 31. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igazatok van! de én olyanra gondoltam, mint amit boltban lehet kapni csak házilag elkészítve!
2014. okt. 31. 16:05
 7/11 anonim ***** válasza:

Az a baj a boltban kapható cuccokkal, hogy nagyüzemileg készülnek nagyüzemi anyagokból és emiatt házilag nem vagy csak nehezen előállíthatóak.

Mi a baj az olajjal?

G.

2014. okt. 31. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha vegyészkedni akarsz, az más. Itt a szilárd spiritusz receptje:

Előre bocsájtom drágább lesz, mintha készen vennél valami begyújtó-szert.

45 gramm kalcium-acetátból [ Ca(CH3COO)2 ], és 150 ml hideg vízből telített oldatot készítünk. Majd az oldatot folyamatos keverés mellett 850 ml denaturált szeszbe öntjük. Kocsonyás anyagot kapunk, amit kockákra vágunk. Jól záródó edényben, vagy dobozban tároljuk.

2014. okt. 31. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! A hozzávalókat hol lehet beszerezzni?
2014. nov. 1. 10:01
 10/11 anonim ***** válasza:

Kalcium-acetát házi előállításához tömény ecetsavban oldunk fel égetett meszet, esetleg mészkövet. Addig adagoljuk, amíg az oldat semleges kémhatású nem lesz. Utána szűrés, bepárlás.

---

Ecet - élelmiszerbolt.

Mész - Tüzép Telep, vagy keress mészkősziklát!

Denaturált-szesz - háztartási, és festékboltok.

2014. nov. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!