Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mit vegyek kezdésnek elektroni...

Mit vegyek kezdésnek elektronikához?

Figyelt kérdés

Elektronikai dolgokat szeretnék tanulni pl.: nyomtatott áramkör

Az lenne a kérdésem, hogy kezdésnek miket kéne beszereznem, és ha tudtok jó oldalt ahol lehet tanulni annak is örülnék. hobbielektronikán már olvasgattam kicsit



2014. nov. 27. 22:59
 1/8 anonim ***** válasza:
26%

Ha a hobbielektronika.hu-t már ismered:

[link]

Mindenképpen kell valami műszer, viszonylag szolid áron már vehetsz egy digitális multimétert. Kezdetnek egyszerűbbet, később "okosabbat".

Kellenek szerszámok: Csavarhúzók, fogók, fémfűrész, reszelők, kisméretű satu, kisméretű kalapács, fúrógép, esetleg takonypisztoly stb.

Kell egy forrasztópáka is, esetleg ónszívó.

Nem tudom, zsetonnal, hogy állsz. Veszel egy forrasztó állomást, vagy veszel egy 30 wattos pákát, és magad csinálsz hozzá egy kapcsolós tartót.

Megjegyzem, a 30 wattos páka vastagabb huzalokhoz gyenge, be lehet segíteni öngyújtóval, vagy hasonló eszközzel, de amikor már unod ezt a ceremóniát, majd veszel valami nagyobb teljesítményű eszközt.

Kell még egy jó alkatrészbolt elérhető távolságban.

Kell néhány könyv is.

2014. nov. 28. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én első körben egy dugdosós (breadboard) próbapanelt vennék, ott nem kell forrasztgatni, és rengeteg alapkapcsolást ki tudsz próbálni. Műszer mindenképpen kell, és valami egyszerű, stabil tápegység.
2014. nov. 28. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2014. nov. 28. 07:29
 4/8 anonim ***** válasza:
70%

Hát nem tudom minek reszelő :D Szerintem butaságot ír az első...


Szükséged lesz breadboardra, jól mondják. Próbapanel a magyar neve. Fehér és lyukacsos.


Ezen felül nem árt ha veszel mondjuk pár méter UTP kábelt ( hálózati kábal Ethernethez ) és szétvágod.


Jól jön egy műszerész csipesz, illetve egy műszerész csípőfogó ( vagy blankoló eszköz ). A kábelek blankolását már gyakorolhatod is! :) Illetve egy nagyító is hasznos.


Kelleni fog multiméter(elég fontos, javaslom az SM márkát), illetve valamilyen adapter áramforrásnak...


Később pedig univerzális nyák, ón, forrasztópáka...


Még később pedig nyáklap, lézernyomtató, fotopapír és vas-klorid, mini drill (fúró). A maratáshoz.

2014. nov. 29. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
24%

"Hát nem tudom minek reszelő :D Szerintem butaságot ír az első... "

Nos #4 Válaszadó, arra következtetek, hogy gyári készülékdobotokat, és gyárilag darabolt NYÁK-lemezeket használsz, valamint még sosem kényszerültél bontott alkatrész felhasználására.

Ha valaki maga darabolja a NYÁK-lemezt, vagy maga dobozolja be az alkotását, jól jön néhány (tű)reszelő. Legalábbis ha igényes vagy kezed munkáját illetően.

Viszont a csipeszt kifelejtettem a felsorolásból.

----

A forrasztásról még annyit a forrasztópisztolyokkal ( [link] ) csak óvatosan.

Egyrészt mert a gyors brutális hőhatástól a forr-szem leválhat a lemezről.

Másrészt mikor kikapcsolod ( visszaengeded a "ravaszt") erős elektromos impulzust bocsájt ki, ami tönkreteheti az érzékenyebb félvezetőket.

Viszont nem kell várni, hogy bemelegedjen, kellő óvatossággal jól használható.

2014. nov. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"Nos #4 Válaszadó, arra következtetek, hogy gyári készülékdobotokat, és gyárilag darabolt NYÁK-lemezeket használsz, valamint még sosem kényszerültél bontott alkatrész felhasználására. "


DE.


És láss csodát, soha nem használtam reszelőt. :) Lemezvágó ollóval vágtam ki a nyákot, és a szélét a mini drill csiszolófejével, ill. csiszolópapírral lesorjáztam.

2014. nov. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
24%
Az én karos ollóm sajnos hajlamos repeszteni a NYÁK-lemezt.
2014. dec. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

instructables elég jó oldal, ill. a makte project youtube-on amihez asszem oldal is van...


a karos lemezvágóollóval tényleg vigyázni kell,

de van még egy lehetőség: bejelölni a vonalat, és satuban kicsiszolni, úgy már "perforált" lesz és törhető egyenesen

2014. dec. 2. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!