Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Megtaláltam a ballisztikus...

Megtaláltam a ballisztikus gél receptjét, de felmerült bennem pár kérdés. Válaszolna rájuk valaki?

Figyelt kérdés

Tehát a recept:

"Hozzávalók:


-100ml desztillál víz

-20ml glicerin (gyógyszertárban kapható 147Ft/100ml)

-20g zselatinpor (kis mennyiségben ABC, kilós kiszerelésben cukrászdiszkontban 1-1,5e Ft)


Egy edénybe beleöntjük az előbb felsorolt anyagokat. Kb félórára hagyjuk pihenni majd kb 130°C-ig felforraljuk. Ügyeljünk rá, hogy ne égjen le, valamint szellőztetni érdemes mert egy kicsit furcsa ilatva van.

Ízlés szerint lehet ételszínezékkel színezni. Egyébként sima zselé színe lesz.

Ha kiöntöttük akkor hagyjuk lehűlni egy hűvös helyen. Én kb 3/4 napot szoktam hagyni hűlni és összeérni. Ugyanis ennyi idő után kellő módon megszilárdul ahhoz, hogy szépen lelehessen venni a formáról."


Megéri elkészíteni? Az elkészült anyag valóban a ballisztikus zselé lesz? Vízálló? Mérgező? Balesetveszélyes az elkészítés? Mikróban, vagy tűzhelyen érdemes nekiállni?


2010. febr. 2. 20:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

"Megéri elkészíteni? "


Nem tudom.


"Az elkészült anyag valóban a ballisztikus zselé lesz?"


Nem tudom, de jó eséllyel igen, az anyagokat elnézve. hogy zselé lesz, az biztos.


"Vízálló? "


Valószínűleg a glicerint ki lehet belőle oldani, de nem egyszeűen. Sokáig vízbe áztatva valószínűleg tönkre megy, de azt biztosan kibírja, ha vizes lesz egy pár percig. Mindezt az alapján mondom, hogy a komponenseket ismerem, laborban használom.


"Mérgező? "


A glicerin miatt nem enném meg, de egyébként bőrön át nem mérgező (glicerin van a kézkrémekben), a zselatin por és a víz nem az.


Balesetveszélyes az elkészítés?


Csak annyira mint teát főzni. Egyébként üvegedényben mikrosütő segítségével is elkészítheted, félpercenként rázd össze, mert különben megég a zselatin. Lángon, ha nincs labortapasztalatod, könnyebb leégetni, mint mikróban, ezért ezt javaslom. Lángra nem fog kapni, max lekozmál.


"Mikróban, vagy tűzhelyen érdemes nekiállni?"


Ld fentebb.

2010. febr. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ja, szerintem sima csapvízzel is mennie kell, de ha aggódsz, akkor a vasalóba való ioncserélt víz tuti jó lesz. Ne vegyél desztvizet emiatt. Ha pesti vagy és van kedved laborban megcsinálni, akkor szólj.
2010. febr. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Jó lenne laborban megcsinálni, de sajna a távolság nagy úr... Egyébként matracféleséget szeretnék gyártani belőle, csak féltem a macskát. A nyelven át mérgeződne halálra szerencsétlen. :D

Még egy + kérdés:

Nyálkahártyán keresztül mérgez? Tehát szájüregben és szemen át?

2010. febr. 2. 20:49
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez sima zselé lesz csak, a különbség pont a zselatinporban van, amit te veszel az nem ugyanaz a keverék, mint a balisztikus zseléhez használt. Ettől függetlenül a tulajdonságaik eléggé hasonóak leszenek, tehát ha nem akarsz pontos tudományos méréseket végezni, akkor ez is jó.

Elkészíteni akkor éri meg, ha akarod, különben nincs sok értelme.

Nemtom mennyire vízálló, sztem annyira nem.

Nem mérgező.

Nem balesetveszélyes, leszámítva pl egyes konyhaeszközök használatát.

Mikróban nem tudom hogy lehetne elkészíteni, elég érdekes volna kivitelezni. Nyilván tűzhelyen kell, ahogy a rendes zselét.

2010. febr. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A glicerin önmagában enyhén mérgező, LD50 adagja 12,6 g/testsúlykilogram, ami annyit jelent, hogy egy hetven kilós embernek kb. négy kilót kellene betermelnie a ballisztikus zselédből, hogy 50% eséllyel elpatkoljon.


Macskának nem ajánlanám, mivel a zselatin tulajdonképpen dögből főzött kocsonya, nagy valószínűséggel a macska, kutya azt gondolja majd, hogy kaja és megeszi, elnyalogatja. Mondjuk baja ettől nem valószínű, hogy lesz, de inkább vegyél neki tápot.


A másik, hogy mivel van benne fehérje, meg glicerin, elég jó baktérium, gombatáptalaj, így ha hűtés nélkül hagyod, napok alatt büdösödni kezd, majd egyszerűen berohad, úgyhogy használati tárgyakhoz nem javasolnám. Ezért szokás frissen készíteni.


A desztillált víz SZVSZ egyáltalán nem fontos, a laborban azért használunk desztvizet, hogy azonos minőségű legyen, ha csak házi viccelődésre kell, bőven elég hozzá a csapvíz.

2010. febr. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nekem is lenne egy kérdésem, mégpedig hogy szerintetek,ha egy halat akarok csinálni, elég strapabíró az anyag desztvíz nélkül hogy egybemaradjon? Tudom elég furán hangzik de cosplayhez kéne és az igazi hal elég büdös.
2015. júl. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!