Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miért ment le a benzin és a...

Miért ment le a benzin és a gázolaj ára ilyen mértékben?

Figyelt kérdés

A benzinkutak áraiban ez nem érződik még, de a barill ára rövid idő alatt 120 dollárról hatvanvalahány dollárra csökkent.

Hogy lehetséges ez, milyen körülmények játszottak közre, hogy az egyre ritkuló kőolaj ára most éppen ilyen alacsony?

Meddig fog ez tartani?



2014. dec. 26. 09:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát az, hogy az USA nem vesz többé kőolajat meg gondolom földgázt se hanem a saját területéről szerzi be.
2014. dec. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Túltermelés van jelenleg.
2014. dec. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Értem, de voltak ennek előzményei, előrejelzései?

Volt erről szó korábban, ami elkerülte a "köznép" figyelmét?

Lehet, hogy valamit kihagytam, de nekem - annak ellenére, hogy mint fogyasztó, örülök neki -, valahogy túl hirtelennek tűnik ez az egész!

2014. dec. 26. 10:53
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"Ukrán válság".

Ha erre a 2 szóra rákeresel, láthatod, hogy Oroszországnak pénzre van szüksége, 3 okból: 1: "a háborúhoz három dolog kell: pénz, pénz, és pénz"; 2: embargó miatt; 3:félelem a rubel bedőlése miatt. Mivel a legtöbb pénze az olaj és gázmezőkből termelhető ki, ezért elkezdte a világra ráönteni az olaját. Ugyanakkor az USA is önti a sok olaját a világba Oroszország ellen.

[link]


Aztán, január 1-től az oroszok olajáért rubelben kell fizetni. Emiatt most minden ország olajtársasága próbál előre betankolni olajból, hisz nem tudni, mi lesz januárban, ha először rubelt kell venniük, majd csak azzal lehet fizetni az olajért. Emiatt le kellett tolni valahogy a világpiaci árat, hogy betankolhassanak amennyit tudnak.


Elég indok volt az árak csökkenésére? Szépen vissza fog kúszni az olajár az eredeti szintre, ha sikerül valahogy megegyeznie USA-nak és Oroszországnak. (Pl. Oroszország vagy végleg bekebelezi Ukrajnát, vagy kivonul onnan.)

2014. dec. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az olajtermelő országok nem tudtak megegyezni a kitermelés egységes csökkentéséről, így túlkínálat alakult ki.

[link]

[link]

[link]

Azért csökkent keveset a benzinár, sokkal kevesebbet mint az olajár, mert nagy része adó, ami alig csökkent.

De már az adó növelését tervezik, nehogymá' annyira jó legyen nekünk... :D

2014. dec. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igazán örülök, hogy ilyen értelmes válaszokat kaptam!

Erre nem gondoltam, nem hoztam a nyilvánvaló dolgokat összefüggésbe.

Köszönöm! :)

2014. dec. 26. 15:20
 7/8 supra01 ***** válasza:
46%

Az Ukrán válsághoz csak annyit, hogy a nyugatnak semmi sem drága, ha Oroszországot egy kicsit megbírja fin-gatni.

Ezért képesek az olaj árát mesterkélten alacsony áron tartani, csak azért, hogy az Oroszokat még jobban megszorítsák (ugye már egy csomó embargót bevezettek ellene). Ez persze nem jön jól az oroszoknak, de azért ez még nagyon kevés lesz, hogy a "nagy medvét" kicsinálják. Fog ez az olcsó benzin még fájni nagyon sok embernek hamarosan.

2014. dec. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A "mesterkélten" szót használtad a "mesterségesen" helyett, ami nyilván elszólás, de attól tartok freud-i elszólás, mert a jelenlegi alacsony olajár még valóban vissza fogütni, azaz a mindig jelenlevő túlkinálat mellett szerepe van egyfajta szinlelésnek is benne, hogy ui. "hú mennyi alternativ olajforrásunk (olajhomok) van nekünk, nem is kell az orosz olaj a világpiacra!". Nyilván van olyan befektető, akinek az olakitermelő vállalatok olcsóvá váló papírjai jól jönnek, ha majd a hisztéria elmúltával ismét drágulnak.
2014. dec. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!