Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Szerintetek ez a termék jó...

Szerintetek ez a termék jó oxidálószernek?

Figyelt kérdés

[link]


az van ráírva hogy oxidáló, de szerintetek ez elég erős ahhoz hogy rakétaüzemanyagot lehessen készíteni belőlle?


2015. jan. 3. 00:06
1 2
 1/11 anonim válasza:

Szerintem jó, de csak úgy engedély nélkül lehet ilyent vásárolni?


Ezt a sima puskaporhoz szokták használni, a rakéta készítés azért némileg más tészta.


De mi a fenének akarsz ilyesmit, csak szennyezed a bűvészkedéssel a környezeted.


És nem utolsó sorban fel ne robbants aztán valamit, valakit vagy magadat!

2015. jan. 3. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
na srácok, a végén még tényleg összerak valami rakétát a sufniba
2015. jan. 3. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Az ilyen oxidálószerrel készített rakétaüzemanyag nem robbanásveszéjes és nem is minősül robbanószernek. Csupán gyorsérésű, nem veszéjesebb a csillagszórónál. puskaport nem szándékozok készíteni, mivel az tényleg robbanásveszéjes, ráadásul azt tárolni/ készíteni nem legális. azt hogy egy átlag ember véletlenül puskaport csináljon kis lakásán csak a szakértelmének a hiánya akadájozza meg, az arányok fontosak, hogy miből menyit keverünk. bár kíváncsi vagyok hogy ezzel lehetne e csinálni.
2015. jan. 3. 01:01
 4/11 anonim válasza:

A kínaiak készítették az első rakétákat, annak éppen fekete lőpor volt a hajtó anyaga.

De ezek inkább még tűzijáték rakéták voltak.


Érdekes a dolog, de szerintem végül is csak környezetszennyező dedó.


Ha meg annyira érdekel a dolog, menj el a NASA-hoz, vagy Bajkonurba az oroszokhoz rakétamérnöknek: itt már komoly rakéták vannak.

2015. jan. 3. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

Fogalmam sincs hogy minek minősül, de hogy nem veszélyes, az nem igaz.

Ha meggyújtod, szikrázva ég és legfeljebb égési sérülést vagy füstmérgezést okozhat.


Ha viszont lefojtod és úgy gyújtasz alá, akkor robbanhat is, akár komoly sérülést okozva.


Speciel én már általános iskolában csináltam ilyent, és jó pénzért árultam a dedózni kívánó osztálytársaimnak.

De azon kívül, hogy lett belőle egy kis pénzem, semmi értelme nem volt, csak szemeteltem.

És szerencsém is volt, mert senki sem csinált vele aztán bajt magának, de akár csinálhatott is volna.

2015. jan. 3. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

A puskapor is pontosan kálium-nitrát oxidáló szer, és 2 másik, éghető meghatározott arányú keveréke.


Használhatsz helyettük porcukrot is, a kálium-nitrát azt is hevesen fogja oxidálni, még ha nem is kimondott puskapor lesz, attól még ártalmatlan nyalóka sem.

2015. jan. 3. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
nem szándékozom nagyban űzni a dolgot. de annak ellenére kipróbálnám a dolgot, a saját és mások, egésségének és épségének veszéjeztetése nélkül. mellesleg pénzbírságot és egyébb fenyítés sem szeretnék. nehéz a megfelelő körülmények megteremtése, de jelenleg az egyetlen kétej bennem az hogy ez a temék JÓ E, VAGY SEM!!! jóvan hogy égéstápláló de menyire?? és mi az hogy 13,7% nitrogén, k2o 46,3%, k 38,4%??? mos hogy lehet már így szétbontani egy molekulát... és kiírni a tartalmát százalékbane... nemértem.
2015. jan. 3. 01:14
 8/11 A kérdező kommentje:
azaz, de össze kell sütni, meg kell karamelizálni.
2015. jan. 3. 01:15
 9/11 anonim válasza:

Ez nem cukrászda, nem kell semmit sem karamellizálni.


Az adatlapjára egyértelműen oda van írva, hogy kálum-nitrát, a többi valami műtrágyász jelölés, és erre a célra is árulják.


Közben megnézem, a Wikipédián is fenn van a fekete lőpor pontos összetétele, kár itt titkolóznom.


Az egyik összetevője a kálum nitrát mellett a kénpor, amit elégetve csinálsz egy kis kéndioxidot, legyen miből savas eső!


Szerintem felejtsd el az egészet, ha rajtam múlna én még a kémia órai kísérletezgetések nagy részét is betiltanám.

Puszta környezet szennyezés az egész.


Keress mittom én a YouTube-on valami normális minőségű videót, és lesd meg azon, hogy ég.


Na mit mondtam, rákerestem, és valami dedós már el is készítette a cukros változatot:


https://www.youtube.com/watch?v=J4fYXAa5nWQ


Itt pedig egy gyengén lefojtott (műanyag flakonba zárt) igazi:


https://www.youtube.com/watch?v=iXlseclciao


A szilveszteri hülyeségek is főként puskaporosak, a színeiket a beléjük kevert vegyi anyagok adják, amik megint csak környezetszennyezés, természeti kincs pazarlás, meg pénz pazarlás.


És pár okostojás piromániás időnként fel is szokta robbantani magát.

2015. jan. 3. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 sadam87 ***** válasza:

Kérdező, nem csak puskaport lehet belőle csinálni, ismerek olyan anyagot is, ami nagyobbat szól (igaz, nehezebb is robbanásra bírni). Pár gramm anyaggal sikerült anno gyakorlaton meghajlítani az acéllemezt. A kálium-nitráttal egyébként nagyon óvatosan kell dolgozni, nem szabad semmilyen redukálószerrel együtt porítani (az is elég lehet, ha koszos a dörzsmozsár, és kapkodhatod a kezed)!

De ha még a leírást sem vagy képes értelmezni, akkor lehet, hogy először egy kis elméleti tudást kéne felszedni, mielőtt még gyújtogatni kezdesz.

"Nitrát nitrogén tartalom:13,7 %

Kálium tartalom K2O kifejezve: 46,3%

Kálium tartalom K kifejezve: 38,4%"

[link]

Azaz szó sincs arról, hogy szétbontanák a molekulát, a benne levő egyes elemek tartalmát (arányát) adják meg. A második sor azt akarja kifejezni, egy másik kálium-tartalmú vegyületből mennyit kéne venni azonos káliummennyiség eléréséhez.

Ajánlom figyelmedbe a biztonsági lapot is, mielőtt bármibe belekezdesz (már ha még nem nézted):

[link]


#9

Igaz, hogy nem feltétlenül túlzottan környezetbarátak az anyagok, amik képződhetnek, de a mennyiségük elég elenyésző (még ha a közoktatásban képződőt is vesszük) például a közlekedésben vagy az iparban keletkezőhöz képest. Elsősorban inkább azt kéne visszafogni.

2015. jan. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!