Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Heidenhain vezérlőn mennyire...

Heidenhain vezérlőn mennyire megbízhatóak a ciklusok például egy fészek, vagy egy horony kimarásánál?

Figyelt kérdés
Nem hajlamos hülyeségeket csinálni?
2015. jan. 3. 22:18
 1/4 Wadmalac ***** válasza:

Én azt ajánlanám, minden ciklus előtt érdemes abszolútban visszaállni a kiindulópontra vagy legalább abszolútban definiált nullpontokra, mert inkrementálisban hajlamos lehet a visszaállási pontatlanságokat összegyűjteni.

Persze ha "ugyanott" futó műveletekről van szó, mondjuk több fogás, ugyanazon a megmunkálási geometrián, akkor érdemes az egészet abszolútban írni.

Nem tudom, melyik vezérlő ez, lehet paraméteresen programozni? Mert akkor jobb inkább ugyanazt a ciklust paraméter-táblával (vagy szerszámkorrekcióval) futtatni fogásonként.

2015. jan. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Wadmalac ***** válasza:
Nekem inkább Siemens és NCT tapasztalatom van, azért ilyen "talán" jellegű a válasz. Az új Heidenhain vezérlőket nem ismerem.
2015. jan. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ez elég régi vezérlő.Még azt se lehet megadni benne,hogy egy zsebmarásnál milyen átfedéssel szedje ki az anyagot.Nagyjából kiismertem már,de elég buta szegény.Nekem is főként Siemens és Nct tapasztalatom van,ezt csak így mellékesen megtanultam az előző munkahelyemen.Viszont arra nem jöttem rá,hogy hogy lehetne bekalibrálni a tapintót,amivel bemérem a darabot,mert a hosszát sehogy nem tudom bevinni.Amúgy ez egy 155-ös vezérlő.Elég őskövület.80-as években gyártották.
2015. jan. 10. 16:31
 4/4 Wadmalac ***** válasza:

Tyűha. Olyasmit utoljára egy olyan muzeális masinán láttam, ami huzalszikra elé lyukasztott.

Hát akkor nem én leszek a te embered. :)

2015. jan. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!