Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Lesz-e egyszer olyan fejlett...

Lesz-e egyszer olyan fejlett technológiánk, amivel befolyásolni tudjuk az időjárást? Ha igen, akkor kiknek fognak vajon kedvezni az irányítói, a gazdáknak (az eső miatt) vagy a nyaralóknak?

Figyelt kérdés
Légyszíves csak komoly válaszokat írjatok, mert tényleg érdekelne.
2008. aug. 19. 13:30
 1/6 anonim válasza:
71%
Nos ha lesz, akkor valószínű egy területre fog koncentrálódni a változtatás, így bárkinek kedvezhet. Bár érdekes lesz, ha összetalálkozik egy hidegfront egy melegfronttal...
2008. aug. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%

technikailag mindenbizonnyal elöbb utóbb lehetséges lesz.


de szerintem nem fog megvalósulni. Egyszerűbb lesz növény termesztés céljára zárt bioszférákat megfelelő körülményekkel létehozni, meg a nyaralni vágyók számára is (lsd. Dubai, sípálya), mint a bolygónyi környezetszabályozás. Arról nem is beszélve, hogy az egyre növekvő népesség, és ezzel párhuzamosan az egyre növekvő városméretek inkább abba az irányba mutatnak, hogy a föld felszine egyetlen hatalmas várossá válik, mesterséges égbolttal és klímával. Ez sokkal valószínűbb jelenleg, mint az időjárás szabályozás. Energia szempontjából biztosan "olcsóbb" lesz.

2008. aug. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az olimpiával kapcsolatban olvastam egy újságban, nem tudom mennyi valóságalapja van:

"Kínai tudósok meteorológiai kísérleteket végeztek, melyek segítségével megoldhatóvá válik, hogy augusztus nyolcadikán száraz idő legyen. A technika lényege, hogy felhőkbe katalizátorokat, ezüst-jodid és folyékony nitrogént juttatnak, amelyek segítségével csökkenthetik a vízcseppek méretét, így kevésbé valószínű, hogy azok esőcseppekké formálódva a földre hullnak."

2008. aug. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az előttem válaszoló jót írt! Ez már létező technológia. Mint ahogy a jégesőt is meg tudják akadályozni.
2008. aug. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Van már néhány kezdetleges eszköz az időjárás befolyásolására. Pélául már többször sikerült úgy esőt

előállítani, hogy a felhőket jodid-kristályokkal "bombázták".


A távoli jövőben valószínűleg erre is képes lesz az emberiség mint ahogy annyi természeti erőt sikerült már megszelíditenie.


Egyébként az időjárás befolyásolását nem tartom jó ötletnek, egyszerűbb lenne, ha az időjárás negtív változásáért felelős tényezőket iktatnák ki. Az emberiségnek már sok baja származott abból, hogy olyasvalamit akart az uralma alá hajtani, ami meghaladta a képességeit. Csernobil az példa, hogy akár egy mikroszkopikusnál kisebb atom is tud hatalmas bajt okozni.

2008. aug. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Csernobil rossz példa, ott az emberi hülyeség volt a fő gond.


Az időjárást már most is tudjuk kissé irányítani, ahogy azt az előttem lévők írják, és minthogy ez egy kaotikus (értsd kezdőfeltételekre érzékeny) rendszer, jelenleg beláthatatlan, hogy ez mivel jár.

2008. aug. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!