Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Arany szinítés elektrolízissel?

Arany szinítés elektrolízissel?

Figyelt kérdés
Milyen folyadék kell pontosan hozzá?

2015. jan. 16. 18:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Aranynak akármilyen sója.
2015. jan. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
oldott arany
2015. jan. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Az arany sója pontosan mit jelent ?
2015. jan. 17. 20:42
 4/13 anonim ***** válasza:
fém+savmaradék az a só
2015. jan. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Az aranyra kell savat csepegtetni és az a fém maradék + sav összekeverve deszt vízben?
2015. jan. 17. 23:58
 6/13 tamasmester ***** válasza:
Hát maga a kérdés, hogy milyen folyadék kell hozzá is szerény. Informáciokban szegény! oldalkat kellee tele iri, hogy a eled kellö válasz is benne legye! Hasznosabb ha azt vázolod fel mit szeretnél elérni!!!
2015. ápr. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Mit szeretnék elérni? A törtaranyból akarok 9999 es aranyat csinálni. Pontosabban 9970 körüliből kéne négykilencest csinálni. csak hogy hány volt meg milyen folyadék kéne hozzá.
2015. ápr. 8. 22:50
 8/13 tamasmester ***** válasza:

Nagyon veszélyes folyamat!!! Királyvizben lehet oldani az aranyat. Salétrom sav 65%-os (engedélyhez kötött) és sósav 33-37%-os 1:3 elegye. Maga a királyviz elkészitése is veszélyes folyamat védö felszerelések nélkül nem ajánlatos 3cl-nél több elkészitésével próbálkozni! A belehelyezett arany feloldódik benne. Az elektrolizishez kellene neked 2Volt és legalább 10Amper négyzetdeciméterenként. A gond az, hogy ha csak csepegteted az áramot a királyviz visszaoldja az aranyat. A higitása segithet, de az is veszélyes folyamat az exoterm azaz melegedés, hevülés miatt. A meleg amúgy a barátunk, mert az elektrolizis alatt nem árt ha 50-70Celsius fok körüli a folyadék hömérséklete. Iszonyatosan párolog!!! Elszivó nélkül semmi esélyed a. túlélésre! De inkább a hütés lesz a feladatod, mert a 10-12 Amper bizony heviteni fogja a folyadékot.

Nem tudom miért van szükséged annyira tiszta aranyra. De az biztos, hogy beolvasztásnál több szennyezöt viszel majd be mint az a 2ezrelék.

2015. ápr. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 tamasmester ***** válasza:
Közben megnézve az Én szerkezetemet és annak ár érték arányát felmerült bennem a kérdés megéri e a sok hókusz-pokusz azért a kevésért. Állitólag a Körmöci vert arany pénz 980-as tisztaságu volt. Gratula nekik. Nem sértésnek szánom, de a négy kilences tisztaságu arany elöállitásához nagyon preciz munka és technikai fegyelem társul. Szerintem Te nem vagy elég felkészült ehhez. Patikai tisztaság, spéci grafit elektroda, zárt rendszer, tiszta üveg lombikok és a szennyezö anygok teljes kizárása. Persze vak tyúk is talál szemet, de mivel neked minimum kétszer kell megismételned a folyamatot, növekszik a hibaszázalék. Egy próbát azomban meg ér. Hisz ahogy a mondás is tartja "a nöjére és a hobbyára szánjon gazdagon az ember" De nem gyözöm ismételni, nagyon nagyon veszélyes és az egészségre ártalmas feladat az efféle tevékenység!!! Ne becsüld le az ellenfelet!!!
2015. ápr. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

ékszereket csinálunk és arra gondolok hogy azért van tele ilyen foltokkal szöszökkel az anyag mert nem négykilences bár ez nekem is hihetetlen hogy attól a két százaléktól legyen ilyen főleg miután ez még be van ötvözve 585 re . Csak eddig négykilences volt beötvözve és az nem volt ilyen retek. Vagy az is lehet hogy most mondod nem patika tisztaságúak a lombikok és az amit látok nem is ezért van hanem mert az nem is arany hanem valami kosz ? De nem tudom elképzelni milyen kosz lehet a légköri poron kívül hisz elvannak mosva az üvegek ro vízzel.


Akkor az elektrolízist is királyvízbe kell csnálni melegítve ha jól értem de akkor ahoz is elszívó kell meg mniden nyavaja. Amúgy azt olvastam ha melegíted nátrium oxid keletkezik . Ez a mérgező vagy még mi van ott?

2015. ápr. 9. 22:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!