Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Továbbtanulás matematikával....

Továbbtanulás matematikával. Merre?

Figyelt kérdés
Kizárólag matematikával hol/milyen ágon lehet elhelyezkedni? Emelt szintű érettségit szeretnék tenni matekból, viszont nincs mellé semmim. Föci, kémia, biosz, egyiket se szeretem, nem is érdekelnek. Infó marad, abból nem vagyok nagy "szakértő". Eligazodok, nagyjából tudom az alapkat, de pl programozni nem tudok. Angol és német nyelv megy, az nem akadály. És ha nem lesz meg a matek emelt, csak a sima, akkor milyen egyetemeken van esélyem? Úgy értem, milyen szakokon?

2015. jan. 30. 17:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hallottál már a matematikus szakról ? :D
2015. jan. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Igen, de matek szakkal kb csak matek tanár lehetsz. Ha szívesen lennél matektanár, akkor hajrá.
2015. jan. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

"Igen, de matek szakkal kb csak matek tanár lehetsz. Ha szívesen lennél matektanár, akkor hajrá."


Ez egy baromság. Nem csak matektanár lehet! Az infóra, programozásra feküdj rá, mert az mindenképp kelleni fog.

2015. jan. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Matematikával lehetsz:

matematikus

alkalmazott matematikus

matematikatanár, angol vagy német szakpárral

programozó

...

2015. jan. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Vree ***** válasza:

Matematikus diploma természetesen.

És nem, az egy értékes végzettség.


De nézzük, milyen szakmák felé orientálódhatsz még.

mondjuk:


könyvvitel

banki befektetések

aktuárius (pénzügyi kockázat elemzés)

programozás

mérnöki tudományok

menedzsment

operációkutatás

statisztikai elemző


Tehát közgazdaságtan, pénzügy, gépészet, építészet, ilyenek mind szóba jöhetnek.

Ha a nyelvek jól mennek, szerintem neked egy humán irány lehet hogy jobban állna.

Sok egyetem ajánlja ezeket kapcsolt szakként is. Mondjuk azt mondom, hogy Corvinus Gazdaság- és pénzügy-matematikai elemzés (BSc) szak. De ha körülnézel, lesznek még hasonló matematika+X szakok, ebben biztos vagyok.

2015. jan. 31. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"Igen, de matek szakkal kb csak matek tanár lehetsz. Ha szívesen lennél matektanár, akkor hajrá."


RÉSZBEN megértem a pesszimizmusodat.


Ugyanis az, hogy matematikus, az tényleg nem egy "szakma", matematikus diplomával valóban neked kell eldönteni, kitalálni hogy mit fogsz csinálni és arra kell számítani, hogy pl. mérnökökkel és közgazdászokkal leszel versenyben az állásért és bizony erre a versenyre föl kell készülni.


Ha valaki teljesen elméleti vonalon van, akkor csak a tudományos pálya marad mint lehetőség, de ott aztán nagyon oda kell tenni magad.


A matek tanár ellenben tényleg kézzel fogható, az egy "szakma" olyan értelemben, hogy ott kb meghatározott, hogy mit fog az illető csinálni.

2015. jan. 31. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ahol sok matek van és jó eséllyel találsz állást az az informatika és a mérnök szakok.

pl:

programozó matematikus (ez elvileg majdnem matematikus szak)

Gépész Villamos mérnök

mérnök informatikus

stb


Az miatt hogy nem tudsz programozni ne problémáz az egyetemen megtanulhatod. Azt meg hogy hova vesznek föl mivel meg találod a felvin.

2015. febr. 1. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

#7

Már megbocsáss, de egy sima matek Bsc után nem nagyon fogják felvenni sem gépész, sem villamosmérnöknek. Én is műszaki egyetemre járok, és persze fontos tárgyunk a matek, de emelett olyan dolgokat is tanulunk, amelyeket biztos, hogy nem oktatnak matek Bsc-n., és fontos része a szakmának. Nem lehet csak úgy kihagyni.

2015. febr. 1. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Sajnos inkább a 8-cal értek egyet, mint 7-tel.


Én is úgy értem, hogy mérnökökkel, közgazdászokkal, informatikusokkal van versenyben, hogy bizony föl kell szedje az extra ismereteket. Egy magáncég sem fog fölvenni matematikust, aki nagyon jó 4 dimenziós geometriából, vagy absztrakt algebrából...


Programozni valóban tanítanak.


A programozó szakokban valóban van aránylag sok matek, de össze sem lehet hasonlítani azzal, amit egy matematikusnak kell tudnia matekból.

2015. febr. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
100%

most már matematikus szakról akkor sem lehetsz matektanár, ha akarsz :D az külön osztatlan képzés.

(és amúgy szerintem a 7-es olyan szakokat írt le, ahol sok a matek, nem olyan állásokat, ahol matek szakkal el lehet helyezkedni)

2015. febr. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!