Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Az emberek miért nem jártak...

Az emberek miért nem jártak még a Hold sötét felén?

Figyelt kérdés
2015. febr. 27. 23:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%

Jártak, csak akkor épp világos volt.


A Holdnak nincs sötét meg világos fele, ahogy a Földnek se. A Hold is ugyanúgy forog a tengelye körül.


Amire te gondolsz, az a Hold "túlsó" oldala. De 50%-ban az is világos.

2015. febr. 27. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
40%

A kerdezo, meg az 1# is keveri a dolgokat.

A Holdnak nincs olyan hogy egy oldala allandoan sotet, az is ugyanugy a Nap korul es a tengelye korul is forog. A Foldrol viszont mindig ugyanaz az oldal lathato, mert kotott forgasu, azaz ahogy forog a Fold korul mindig ugyan azt a felet mutatja.

2015. febr. 28. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
62%
Pont erről beszéltem én is, nem tudom, mit "keverek".
2015. febr. 28. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
15%
Állítólag ott vannak az idegenek vagy ott vannak a titkos katonai bázisok vagy mindkettő... Én simán elhiszem az idegenes verziót, persze cenzúra meg titkolózás az van.
2015. febr. 28. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
82%
Valószínűleg azért, mert kicsit macerásabb lenne velük a rádiókapcsolat. Nem lehetetlen, de a holdutazások idején még nem érte volna meg bajlódni azzal is.
2015. febr. 28. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Mármint ha a túlsó felére gondolsz, nem a sötétre. :))

(Előző voltam.)

2015. febr. 28. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
54%
Nagyon valószínű hogy járt ott ember, vagy ha nem is járt feltérképeztük már műholdról-űrhajóról. Csak az átlag ember nem képes agyilag felfogni dolgokat a sok nagyfejű okostóni szerint ezért nem kötik az orrunkra mi van ott.
2015. febr. 28. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
82%

Nem képes?


Akkor készülj a fejed felrobbanására:

[link]


Tadá, a Hold másik oldala :)

Az űrhajósok is elrepültek fölötte (mert jópárszor megkerülték a Holdat). De landolni a Föld felé néző oldalra kellett, mert a rádiójelek csak egyenes vonalban terjednek - így a Hold másik oldaláról nem tudtak volna kommunikálni.

2015. febr. 28. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
65%
Elfelejtettek elemlámpát vinni, ezért a sötét oldalra már nem mentek át.
2015. febr. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"a Hold másik oldaláról nem tudtak volna kommunikálni."

Ja ja, há' ezt írtam én iiiiis...! :)))

2015. febr. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!