Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan lehet a valószínűségszá...

Cyb1 kérdése:

Hogyan lehet a valószínűségszámításban egy esemény kizárást beleszámolni, ha több független esemény van?

Figyelt kérdés

Pl.:


Mekkora az esély arra, hogy dobok 2 kockával, az egyik kockával páros számot dobok, de a másikkal NEM dobhatok 1-est és 6-ost.



2015. márc. 11. 17:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem teljesen értem a kérdést, egyszerűen veszed a kiegészítő eseményt. A fenti példában a kiegészítő esemény egyáltalán nem nehezen kezelhető: a másikkal, 2,3,4,5 dobás a kedvező.
2015. márc. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Próbáltam leegyszerűsíteni egy problémát, de nem sikerült.

Az eredeti megoldandó probléma a pókerrel kapcsolatos, és így fest: előttem van 2 lap (4-es, 5-ös),az ellenfél előtt is van két lap (Ász, Király) és az asztalon van 3 lap (Király, 9-es, 4-es).


A játék során az asztalra fog kerülni még két lap. Ez a leosztás a két esemény. Én csak akkor nyerhetek, ha két leosztás közül az egyikben lekerül a pakliban maradt 2 db 4-es, vagy a 3 db ötös valamelyike, ugyanakkor a második leosztásban nem kerül az asztalra a pakliban maradt 3 db Ász, vagy 2 db Király egyike sem.ű

Erre különböző programok 18% esélyt mondanak, viszont nem tudom hogy számolják ki.


Eddig azt tudjuk, a pakli 52 lapból áll, előttem van 2 lap, az ellenfél előtt van 2 és az asztalon 3, tehát a következő losztás 45 lapból fog történni. Azt kit tudom számolni, hogy az első leosztásból annak az esélye, hogy lejön az 5 lapom valamelyike 5/45 az esélyem. Ha nem jönne le, akkor az utolsó leosztásban is van rá 5/44 esélyem. független események, tehát összeadva kb 22,5% esélyem van nyerni, de ebben nincsen benne, annak a valószínűsége, hogy az ellenfélnek is lejön valamelyik leosztásban az 5 lap valamelyike amivel nyerhet.

2015. márc. 11. 18:15
 3/3 BefŐzike ***** válasza:

Az eredeti példád 1/2*4/6=1/3


A pókeres példád egy csomó mindentől függ: hányan játszanak (annyiszor -2 lap), minden kör előtt égetsz egy lapot (-3 lap összesen, de az is számít, hogy a kör előtt égetsz;flop-turn-river) aztán lehet, hogy biztosan tudod, hogy eldobtak királyt (több játékosnál)

2015. márc. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!