Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Szerszámacél mennyire lenne...

Szerszámacél mennyire lenne jó késnek?

Figyelt kérdés
Le akarom kovácsolni van hozzá minden de még kezdő vagyok így nem értek az anyagokhoz ezért kérdezem hogy az jó lenne e lekovácsolva.Kéne edzeni vagy valami?Megereszteni?Köszi előre! :)
2015. márc. 12. 20:19
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerszámacélból is van csomóféle. Ez egy általános megnevezés , a nagyobb karbontartalmú acélokat szokás így nevezni. Általánosságban a jellemzőik : jó nyomószilárdság ,viszont alapból elég ridegek. Edzettem is lehet őket kapni (komplett hőkezelésen átesett anyagok) de azért ezek elég húzós árban vannak. Lapozz fel vmi anyagismeret könyvet! Amúgy az edzést is emg leeht csinálni magadnak kísérletezgetve , és úgyis kitapasztalod a,hogy mi jó hűtőközegnek , milyen hűtési sebességgel érdemes , hogy ne repedjen szét , stb.
2015. márc. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

M1-ből már csináltam kést.

http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__alkalmazott-tudoma..


A magyar M1 megfelelője a Böhler K720 (1.2842).Annyi a különbség, hogy a K720-ba egy csipetnyi (0,35%) krómot is ötvöznek.

Melegalakítás:850-1050°C

Edzés: 790-820°C hőmérsékletről, kés esetén álló, meleg olajban hűtve.

Megeresztés 55 HRC keménységre 340°C.

2015. márc. 12. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!