Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Akárhányszor jönnek anyósomék...

Akárhányszor jönnek anyósomék látogatóba, mindig késnek, jogosan esik ez nekem rosszul? Mit mondhatnánk nekik?

Figyelt kérdés

Ma 11-re vártuk őket, délben ebédeltünk volna, miattuk keltem hajnalban, főztem, takarítottunk a párommal...

A párom fél tízkor elindult itthonról, hogy eléjük menjen, egy óra múlva hívott, hogy apósom még intézett mára egy fogorvosi időpontot a párom húgának, ha már úgyis bejöttek a városba, ne legyen HASZONTALAN a nap(!). Talán fél egyre ideérnek. Ez nem is lenne baj, ha szóltak volna mondjuk tegnap amikor egyeztettük, hogy hogy is legyen a mai nap. Akkor azt mondták, 11-re itt lesznek, nem mi erőltettük. Most kihűl a kaja, én meg itt ülök a puccravágott lakásban, és internetezem, ahelyett, hogy valami hasznosat csinálhatnék.

A legrosszabb, hogy tényleg mindig így alakul, hogy az utolsó utáni pillanatban derül ki, hogy késnek. Nekem ez rettenetesen rosszul esik, úgy érzem, semmibe vesznek. A páromnak el is mondtam, de ő se beszél velük olyan sokat, én meg szinte nem is, nem tudom, hogy lehetne finoman a tudtukra adni, hogy ez pofátlanság.


2015. febr. 21. 12:06
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
84%

Én már volt, hogy leléptem otthonról 20 perccel a vendégek várt érkezése után. (Mondjuk összefutottam velük egy utcával odébb, és visszafordultam.) De amúgy én annyiszor vártam már így embereket, akik órákat késtek (mindig rokonok), hogy egyszerűen eljövök otthonról, vagy az adott helyről. Ha nekik nem fontos, nekem sem fontos. :)

(A közlekedési dugó, késő vonat/repülő, és a jóval korábbi értesítés, hogy nem x időre érkeznek, az belefér, de azt, aki nem szól, azt nem is várom meg./

2015. febr. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű: NEM kell hajnalban kelni és haptákba vágni mindent. Felkelsz amikor szoktál, és kb. délre megfőzöl - ha kicsit csúszik, az se érdekeljen innentől kezdve - hisz látszóag őket sem zavarja a késésük.
2015. febr. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
34%

Bármikor bármi közbejöhet akkor is, ha az ember időben indul el otthonról, és van, akinek nincs is érzéke ahhoz, hogy ezekre odafigyeljen. Én nem paráznék. Ha meg az internetezést nem tartod hasznosnak, miért nem olvasol valami könyvet, amíg várakozol? Vagy az is haszontalan? :-) Nem kell ilyeneken stresszelned magad, inkább tervezz úgy, hogy náluk mindig bele kell kalkulálni a késést.

Nekem volt olyan, hogy utaztam a mamámékhoz, és út közben több órát vesztegelt a vonatom az egyik állomáson, mert építkezésnél valami bombát találtak. Így az eredeti kora délutáni időpont helyett majdnem estére értem oda.

2015. febr. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
22%

Egyrészt ha a lakásotok rendben lenne, nem kellene külön az egészet kisuvickolni, mikor vendéget vártok, és ezért órákkal korábban kelni. Másrészt az ételekkel előre lehet készülni akár előző nap is, illetve olyat is készíthetsz, amit frissen kell sütni, amikor már odaértek. Megfőzöd a levest, amit bármikor újra lehet melegíteni (de akár hideg gyümölcsleves is lehet, szintén egy nappal korábban készíve), majd pl. steaket tálalsz, melynek oldalanként 2-3 percre van szüksége, így nagyjából 10 percen belül előttük lesz a második fogás, frissen, melegen. Te pedig ráérsz felkelni 10.30-kor, mert fél óra alatt elkészülsz te is, illetve a terítés, tálalás is megoldható 11-re, mikorra elvileg jönnek a vendégek.


Azzal persze egyet értek, hogy udvariatlan szándékosan más időpontot megadni az érkezésünkre, holott tudjuk, hogy nem akkor fogunk odaérni a vendéglátónkhoz. De ezt meg kell velük beszélni és kész. Teljesen mindegy, hogy milyen gyakran beszéltek velük, a kommunikáció az emberi kapcsolatok alapja, ezt ideje lenne megtanulnia már az embereknek, hisz az itt feltett kérdések 99%-a megoldhatóvá válna, ha az emberek képesek lennének kinyitni a szájukat.

2015. febr. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
23%
Mondjuk, jol gondolkodtak. Minek jojjenek ketszet, ha meg tudtak olddani a fogorvost. Ne csak akkor takarits, vagd puccba magad meg a lakast mikor anyosek jojjen, igy nek kell hajnalban kelni, ugralni. Az nem is lett volna baj, ha 11-re nincs kesz a kaja, akkor tizoraizunk. Szoval nem tudom, felnott ember irna ki egy ilyen kerdest ide?
2015. febr. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
97%

Ha úgyis tudod, hogy mindig késnek, minek főzöl ennyire előre meg vágod puccba a lakást? Na meg lehet nem aznap hajnalban kéne nekilátni, hanem már előző este is lő lehetne készülni.

Amúgy meg simán eljátszanám, hogy 11-re jönnek elvileg, akkor megfőzök délután 1-re, hogy hát bocsika, eddig mindig késtek, te se sietsz a főzéssel.

2015. febr. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
39%

Takaritani nem csak akkor kell amikor vendegek jonnek :)

Amugy meg van mikrosuto megmelegiteni :)

2015. febr. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
23%
Én nem dicsekednék vele, hogy csak akkor takarítok, amikor vendégek jönnek.
2015. febr. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
97%
Erre a helyzetre azt javaslom, lazíts! Csinálj olyan menüt, ami vagy előre elkészíthető, melegíthető, vagy olyan frissen sülttel készülj, amibe befoghatod a családot a végén. Nem kell rágörcsölni a szülők vendégül látására, lényeg, hogy mindenki jól érezze magát. (Egy szülő:))
2015. febr. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
80%

Hogy ti milyen rosszindulatúak vagytok! Honnan veszitek, hogy a kérdező csak akkor takarít, amikor vendégek jönnek? Én is rendszeresen takarítok, de ha vendégeket várok, akkor az érkezésük napján még be szoktam iktatni egy PLUSZ portörlést, felmosást, wc és fürdőkád fertőtlenítést. Akkor is, ha előtte 1-2 nappal lett megcsinálva. Azért, mert megtisztelem azzal a vendégeimet, hogy frissen puccba vágott, patyolat tiszta környezettel várom őket.

Mégis miből gondoljátok, hogy a kérdező nem ugyanígy van vele? És hogy jöttök ahhoz, hogy kioktassátok, méghozzá páran meglehetősen bunkó stílusban? Ha nem tudtok a kérdésre érdemben válaszolni, akkor miért nem fogjátok be inkább a kötözködés helyett?

2015. febr. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!