Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Van jövője a fizikai dolgozókn...

Van jövője a fizikai dolgozóknak/szakmunkásoknak a magasan képzett, szellemi foglalkozásúakkal szemben hosszú távon, a jövő társadalmaiban?

Figyelt kérdés
2015. márc. 14. 14:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Jó szakmunkások nélkül nem működne a világ, sóval nélkülözhetetlenek. Hasonlóan jó néhány nehéz fizikai munkához, ami szintén nélkülözhetetlen.


Más kérdés, hogy mennyire becsüli meg őket a társadalom... szerintem többnyire nem eléggé. Mondjuk a szellemi foglalkozásúak egy részét szintén nem.

2015. márc. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Mit jelent a te ertelmezesedben a "veluk szemben"?


Nem veluk szemben van jovod, ha van. Egyebkent egyre kevesebb fizikai munkas fog kelleni a jovoben, ezt teljesen jol latod.

2015. márc. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy 2050 azon nyolcadikosai, akik gyengék lesznek a tanulásban nem igazán tudnak majd labdába rúgni a munkaerőpiacon.
2015. márc. 14. 15:33
 4/14 anonim ***** válasza:
ma sem tudnak, es a jovoben meg kevesbe tudnak majd.
2015. márc. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nyilvánvalóan eddig úgy tűnik, hogy a technikai fejlődés miatt egyre kevésbé lesz szükség fizikai dolgozókra, egyenlőre főleg azért, mert modernebb szerszámokkal ma egy munkás jobban dolgozik mint 100 éve 10 együttvéve (most csak a hasamra csaptam).


Ez amúgy valóban egy érdekes kérdés, hogy mi lesz 50 év múlva az olyanokkal, akik nem hajlandóak vagy tényleg nem tudnak tanulni. Szerintem újra előjön a kapun belüli munkanélküliség. Majd kapnak valaki lóti-futi állást a képzetlenek valami nagyon kicsi bérért.


Off: ezt a "nem becsülik meg a fizikai munkás" dolgot pedig be kéne fejezni. Kapitalizmusban élünk, mindenki akkora fizetést kap, amennyit a piacon hajlandóak a szaktudásáért adni. Takarító, árufeltöltő, pénztáros, biztonsági őr, festő, culáger akárki lehet. Orvos, mérnök, pénzügyes viszont nem... (Illetve ez személyes véleményem, de aki nem szellemi fogyatékos, az képes lenne bármilyen diplomát szerezni, csak elhatározás kérdése.)

2015. márc. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Pénzügyes akárki lehet, aki képes megtanulni az analízist meg a mikmak-ot. (Amit egyébként a mérnököknek is meg kell tanulniuk, csak nekik a fennmaradó 2,5 se easy)


a központi minimum ponthatárral azért sikerült valamilyen gátat szabni, hogy 240 ponttal valaki pénzügyet végezzen 0 befektetett munkával

2015. márc. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, figyeld meg, hogy az élethez szükséges dolgok miként készülnek. Főleg a kényelmes élethez. Vedd a kávéfőzőt. Megtervezik, oké, de ki gyártja le? És amivel legyártják, azt ki gyártja? Ki teszi rendbe a lefolyódat, ha eldugul. Ki takarítja le az ablakodat? Ki építi fel az egyetemet, ki rendezi be, hogy ott magas tudományokat tanulhass?

Az élethez szükséges lesz mindig sok minden, minél bonyolultabb, annál több minden. A munkamegosztás minden fázisára mindig szükség lesz, csak nem mindig ugyanúgy végzik.

Hogy te ebben a hierarchiában hol vagy, a te döntésed. Aminek a teljesüléséhez persze sok mindent meg kell, hogy tegyél.

Egyenlőtlenség, igazságtalanság mindig lesz, csak a mértéke nem mindegy, mekkora. De ezt leszámítva, minden munka értékét a hozzáadott érték határoz meg. Továbbá az, mekkora ráfordítással és hányan tudják elvégezni. Mondok egy példát. A sóderlapátoló nagyon el tud fáradni. Erő kell hozzá, semmi más. Némi technika talán, hogy tovább bírja. Ha egyetemi oktató akar lenni, sok évig tanulnia kell előtte. Az egyetemi oktató a sóderlapátolástól kikészülne. De hamar rájönne a módszerre, némi gyakorlás, erőnléti edzés, egy hónap múlva még jobban is csinálná. No ez a "felcserélhetőség" közötti különbség mutatja a sóderlapátolás és az egyetemi oktatás közötti különbséget. Fontosságban, értékteremtésben, felkészültségben és még sok másban. De szögezzük le: a sóder soha nem fog magától odébb menni, pedig erre időnként szükség van.

2015. márc. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Természetesen tisztába vagyok vele, hogy lehet az valakinek bármilyen magas végzettsége, ha elromlik az internet vagy a gáz, akkor azonnal hívni kell az "embert".


Az egyik korábbi válasz jól rátapintott: ez a kérdésem, hogy mi lesz azokkal, akik képtelenek a magas szintű szellemi munkára? Majd valahogy "vasököllel" beléjük lesz verve? Leszakadnak társadalmilag?


Nem tudom elképzelni, hogy hol lesz meg az ilyen embereknek a helyük egy olyan világban, ahol mindent a tudás határoz meg. Ennek a jövőképnek már ma is itt vannak az előfutárai, pl. robotika alkalmazása a mezőgazdaságban(Dél-Korea), molekuláris bionika/bioinformatika vagy statisztikai modellek a járványok/terrorizmus megfékezésére.

2015. márc. 14. 21:33
 9/14 anonim ***** válasza:

Okos emberek kitalálják az eszközöket, mindenki más meg használja.


A mai összeszerelő üzemekben a munkásoknak semmivel sincs több tudásuk az általános fémiparról, mint mondjuk 40 éve. Használják az eszközöket és arról lehet esetleg elképzelésük. De nekik nem kell Maxwell egyenletekkel meg körintegrálokkal foglalkozniuk, hogy beszereljenek egy elektronikát.


Ne mondjuk, hogy szakmunkásnak lenni szar... Eltartják őket a technológiával, milyen életük lenne, ha mindent maguknak kéne összerakni ha akarnak valamit? Mi lenne azokkal, akik mondjuk egy gyrososban eladók?


Szükség van rájuk igen, és szerintem a társadalmi újraelosztás tekintetében ők járnak jobban, nem azok akik mondjuk kompetens diplomások, vezetők, tervezők és magyar mércével gazdagok mert hazavisznek 500 ezer nettót és hű de jól élnek. A pénz nem jelent semmit. Az csupán egy mérték, amiért kapsz valamit aminek másnak munkája van.

Azt is mondhatná Suzuki bácsi, hogy adok egy swiftet, ha te cserébe adsz egy negyed kilós aranyrögöt amit a bányádból kibányásztál. Na ezt jelenti a pénz meg a sokat keresni.

2015. márc. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
A fizikai dolgozók és szakmunkások aránya csökkenni fog a jövőben. Ez velejárója a fejlődésnek. Ahogy annak idején a mezőgazdasági szektorból sokan át mentek az iparba, úgy a szakmunkások is át fognak menni a szolgáltató iparba és kutatás/fejlesztés területeire.
2015. márc. 15. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!