Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Az emberi érhálózat tartalmaz...

Az emberi érhálózat tartalmaz Hamilton kört vagy Euler sétakört?

Figyelt kérdés

Sziasztok

A Hamilton körös kérdésem úgy szól, hogy az emberi érhálózat kis- és nagyvérköre tartalmaz-e Hamilton-kort (együtt gondolom nem tartalmazhatnak), de Euler sétát már együtt is tartalmazhatnak.


Tartalmaznak?


A válaszotokat előre is köszönöm


Egyébként ezt a témát melyik kategóriába kéne sorolni?


Ja, és nem irányított Hamilton körre, és Euler sétára gondoltam.


Az vicces lenne.



2015. márc. 16. 19:27
 1/7 A kérdező kommentje:

És más állatnak van Hamilton-köre, Euler sétaköre?

Vagy az emberben legalább van Euler séta, Hamilton út?

2015. márc. 16. 19:29
 2/7 anonim ***** válasza:

Pontosan milyen gráfot értesz az élhálózat alatt?


Ha olyat, aminek pontjai az erek elágazásai, élek akkor futnak köztük, ha érrel össze vannak kötve, akkor az Euler-körsétát már egy kétfelé ágazás (Y) kizárja, ugyanis itt az elágazásban páratlanadfokú csúcs van, ilyen pedig van az érhálózatban. Tehát Euler-körséta nincs.


A Hamilton-körről kapásból nem merek nyilatkozni, de elég valószínűnek érzem, hogy az sincs.

2015. márc. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

*Pontosan milyen gráfot értesz az ÉRhálózat alatt?


Amúgy hirtelen nem látom, hogy az egyszerű kritériumok alapján hogy jönne ki, hogy van-e Hamilton-kör… És hogy őszinte legyek, azért én nem vagyok olyan jó gráfelméletből, szóval szabad a gazda.

2015. márc. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

2-es, én nem tudom a választ, csak úgy felmerült bennem a kérdés


Abban sem voltam biztos, hogy van 2-es elágazás, úgy igen, látszik, hogy nincs benne Euler körséta, mivel nagyon nem ismerem az érhálózatot, ezért fogalmam sincs, hogy vajon van-e Hamilton kör.


De eltaláltad, az elágazásokat értettem a csúcsoknak

2015. márc. 16. 22:06
 5/7 A kérdező kommentje:

Ha én gyártanék egy élőlényt, (nem a hagyományos úton, hanem valahogy készítenék egyet), akkor tuti lenne az érhálózatában Hamilton kör és Euler körséta


a vicc kedvéért

2015. márc. 16. 22:08
 6/7 anonim ***** válasza:
Az enyémben megy bicikliút lenne.
2015. márc. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
elírtam, *egy bicikliút
2015. márc. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!